Önde Gelen 5 Altcoin İçin Ufukta Ne Var?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF başvurularına “yetersiz” dedi. Bununla birlikte, çoğu kripto para birimi günlük ve haftalık grafiklerde hala yeşil renkte. Bu yüzden, açıklamanın kripto piyasası üzerinde büyük bir etkisi olmadı. Kripto analisti Vahid Karaahmetovic, gelişmelerin önde gelen 5 altcoin üzerindeki etkisini değerlendiriyor.

İlk olarak lider altcoin Ethereum’a (ETH) bakıyor

Ethereum, gün içinde %0,1’lik bir düşüşün ardından basın saatine göre 1.959 dolardan el değiştiriyordu. Lider altcoin geçtiğimiz hafta %4’ün üzerinde değer kazandı. Ancak aylık kazancı sadece %3’te kaldı. Ethereum, 1.800 – 1.850 dolar civarında direnci kolaylaştıran azalan trend çizgisini temizledikten sonra yükseliş kırılmasını sağladı. Dahası, ETH/USD 100 günlük hareketli ortalamayı (DMA) şu anda destek görevi gören bir bölge olan 1.860 dolar civarında temizledi. Yukarı yönde, bir sonraki direnç seviyeleri 2.000 dolar ve 2.150 dolar. Ancak, ikincisi yakın vadede kilit direnç olarak hareket ediyor.

ETH 1 günlük fiyat grafiği

Sırada Ripple (XRP) var

Yazı sırasında, XRP’nin fiyatı 1 günlük grafikte yaklaşık %0,5 artışla 0,49 dolar seviyesindeydi. Altcoin, geçtiğimiz hafta %1,6 yükseldi. Ancak diğer büyük altcoin’lerin aksine aylık bazda yaklaşık %7 değer kaybetti. XRP, 100 günlük hareketli ortalama civarında seyrederek çoğunlukla yatay işlem görmeye devam etti. Üç başarısız 0,55 dolar direncini aşma girişiminin ardından token şu anda 0,50 doların üzerine çıkmaya ve bu önemli teknik seviyede dördüncü tura çıkmaya çalışıyor. Bununla birlikte, boğaların 100-WMA’nın bulunduğu 0,55 ve 0,60 doları denemeden önce 200 haftalık hareketli ortalamayı temizlemesi gerekecek.

XRP 1 günlük fiyat grafiği

Binance Coin’i (BNB) ne bekliyor?

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi olan BNB, yazı sırasında gün içinde %1,1 düşüşle 245,66 dolardan işlem görüyordu. Altcoin geçtiğimiz hafta %2,8 civarında değer kazandı. Ancak geçtiğimiz ay içinde neredeyse %20 değer kaybetti. Bunda SEC’in Binance’i ve kurucusunu birden fazla suiistimalle suçlaması etkili oldu. Binance Coin Haziran ayında %21’in üzerinde değer kaybettikten sonra toparlanmaya çalışıyor. Ancak, fiyat hareketi yükselen trend çizgisinin altına düştüğü için durum umut verici görünmüyor. Bu da şu anda 260 dolar civarında direnç görevi görüyor. Aşağı yönde ise 220 dolar seviyesi destek sağlıyor.

BNB 1 günlük fiyat grafiği

Dördüncü altcoin, meme coin’i Dogecoin (DOGE)

Dünyanın en büyük meme coin’i BTC’nin son yükselişini takip etti. Böylece, son 24 saat içinde %1,2’nin üzerinde bir artışla 0,07 dolara yükseldi. DOGE geçtiğimiz hafta %4,5’ten fazla değer kazandı. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son 30 günde yaklaşık %6 düştü. Boğalar kontrolü yeniden kazanmaya çalışırken Dogecoin de çoğunlukla yatay işlem görüyor. Direnç izdihamı, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalardan ve eski yüksek dalgaları birbirine bağlayan düşen trend çizgisinden oluşan 0,07 dolar işaretinin üzerinde yer alıyor. Aşağı yönde, 0,055 dolar civarındaki yatay destek destek sağlamaya devam ediyor.

DOGE 1 günlük fiyat grafiği

Son altcoin projesi Cardano (ADA)

Basın saatine göre, ADA’nın fiyatı 0.30 dolarda kaldı. Böylece, gün içinde %1.13 yükseldi. Haftalık grafikte yaklaşık %4,5 yükselirken, Cardano aylık grafikte kırmızıda kalmaya devam ediyor. Altcoin, muhtemelen SEC’in kayıtsız menkul kıymetler listesine eklemesinin ardından birden fazla ticaret platformundan çıkarılması nedeniyle son 30 günde neredeyse %22 düştü. Cardano da direnç noktasında sıkışmış durumda. ADA fiyat hareketi, muhtemelen Bitcoin’in daha yüksek bir seviyeye çıkmasını bekliyor. Böylece 0,3 dolar civarında bulunan direncini temizleyebilir. Bu önemli seviyenin kırılması, direncin 0,35 dolar civarında birleşmesinin test edilmesi için kapıyı açacaktır. Aşağı yönde ise, boğalar bir kırılma sağlayamazsa 0,25 dolar civarındaki bölge destek sağlıyor.

ADA 1 günlük fiyat grafiği

Genel olarak, Bitcoin ve başlıca altcoin’ler, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel lansmanıyla beslenen olumlu yatırımcı duyarlılığı ile bir yükseliş trendi yaşadı. Düzenleyici zorluklara rağmen, çoğu kripto para birimi hala iyi performans gösteriyor. BTC, kripto piyasalarının temel itici gücü olmaya devam ediyor. Ancak, yatırımcıların yaklaşan alt-sezon öncesinde altcoin piyasasına da göz atmasında fayda var.

Makaledeki görüşler ve yorumlar analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx