Merakla Beklenen iPhone 15 Pro ve Pro Max Sınırlı Sayıda Çıkabilir

Apple ekibi, eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 15 Pro’nun ekran üretiminde bazı zorluklarla karşı karşıya. Bu gelişme, yeni iPhone’ların sınırlı sayıda çıkmasına neden olabilir ve bazı hayranları için sabırsızlıkla beklenen yeni cihazların erken dönemlerde temin etmesini zorlaştırabilir.

The Information tarafından hazırlanan bir rapora göre ekran üretimindeki sorunlar satışları etkileyebilir

Detaylı bilgiler tam anlamıyla henüz yayınlanmamış olsa da teknik aksaklıklar, eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan bu yeni iPhone modellerinin stoklarının sınırlı olmasına yol açabilir.

Temel sorun tasarım değişikliği

Yeni iPhone modelleri, 14 Pro ve Pro Max’in aksine daha zarif ve estetik bir görünüm sunacak. Bu modeller, daha kavisli hatlara ve inceltilmiş çerçevelere sahip olacak. Ancak, bu tasarım değişikliği, üretim sürecinde bazı zorluklara neden olmuş durumda. Özellikle, çerçeve boyutlarının küçültülmesi, üretim sürecindeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni ekran üretim süreci

Apple’ın daha ince çerçeveli bir tasarım elde etmek için tedarikçileriyle yeni bir ekran üretim süreci denemesi, LG Display’in ekranlarında yaptığı güvenilirlik testlerinde başarısızlıkla sonuçlanmış görünüyor. Bu durum, Apple’ın LG’nin ekran tasarımını düzeltmeye çalışırken, Samsung gibi alternatif bir tedarikçiden ekran alımına devam ettiği şeklinde ifade ediliyor.

Lansmanın aynı tarihlerde yapılması bekleniyor

Apple’ın yeni iPhone modellerini, her zamanki gibi orijinal planları çerçevesinde, eylül ayında tüketicilerin beğenisine sunacağına dair inançlar güçlü. Yeni modellerin ağustos ayında seri üretimde olacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx