Masterchef Şampiyonu Belli Oldu! Sonuçlar Açıklanırken Finalist Yarışmacı Fenalaştı

Acun Medya tarafından 7. sezonu çekilen Masterchef Türkiye yarışması, bu sezon ilk kez geçtiğimiz yılların iz bırakan yarışmacılarıyla birlikte “All-Star” formatında yapıldı.

Aylarca süren yarışmanın final gecesine Esra ve Tahsin isimli yarışmacılar kalmayı başarırken, finalde şeflerin istedikleri ve kendi imza tabaklarını yapan isimler büyük bir rekabetin içine girdi.

İMZA TABAKLAR ÖNCESİ TÜRK MUTFAĞI VE ULUSLARARASI MUTFAKLAR ÇALIŞILDI

İmza tabakları öncesinde yarışmacılar, Türk mutfağı ve uluslararası mutfaktan iki yemek yaptı.

Geceye ilk olarak Türk mutfağına ait lezzetlerle başlayan yarışmacılar, bu alanda başarı gösterebilmek için 90 dakikalık süre aldı. Menü konusunda yarışmacıların tercihi şu şekilde oldu:

“FİNALE YAKIŞIR İKİ TABAK GELDİ”

Finalist ikili, canlı yayında imza tabaklarını hazırladı. Yarışmacılar şeflere tabakların sunumunu yaparken, yarışmanın jürilerinden Somer Sivrioğlu, “İki yarışmacımızdan da finale yakışır iki tabak geldi” sözleriyle yarışmacıları tebrik etti.

Yarışmacıların imza tabakları:

TAHSİN CANLI YAYINDA FENALAŞTI

İmza tabakları sonrası şefler puanlarını açıkladı. 3 turun sonunda Tahsin 66.5 puana ulaşırken, rakibi için değerlendirmelerin devam ettiği sırada Tahsin fenalaştı. Yapılan müdahalelerin ardından Tahsin’in yarışmaya devam edebileceğine karar verildi ve Mehmet Yalçınkaya, Esra’nın puanını açıkladı.

ŞAMPİYON ESRA OLDU

Son oylamalarla birlikte puanını 69.5’e çıkaran Esra, 2024 All Star’ın şampiyonu oldu.

Esra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İnanılmaz bir duygu. Mücadeleci bir yolculuktu bu. Biz elemelerden geçerek asil kadroya girdik. Sonrasında yedekler, finalistler. Mücadelemi asla bırakmadım. Buradan tekrar Barbaros’a Serhat’a çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şekilde desteklerini benden esirgemediler. Ama onların bana desteği çok fazla. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Ömrümün sonuna kadar hep hayatımda olacaklar. Bu kupa benim gibi evinin mutfağından çıkıp gelen, kendine inanan tüm kadınlar için. İnanılmaz acayip bir duygu şu an.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx