Kılıçdaroğlu Demirtaş’ı TT yaptı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı Ankara’da devam ediyor. Burada konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tolga Şardan’a, Can Atalay’a, Osman Kavala’ya, Selahattin Demirtaş’a, Tayfun Kahraman’a, Çiğdem Mater’e, Emine Mine Özerden’e, Yiğit ali Ekmekçi’ye, Hakan Altınay’a ve Barış Pehlivan’a “demokrasi kahramanları” diyerek selam gönderdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaladının ardından Selahattin Demiirtaş kısa sürede TT oldu.

Kılışdaroğlu’nun açıklamasının ilgili bölümü şöyle:

“Öyle bir noktaya getirdiler ki Türkiye’yi; bireysel yasa dışı zenginleşme adeta bir başarı olarak hayranlıkla izlenir hale getirildi. Türkiye, yarı açık cezaevine döndürülmüş durumdadır. Gazeteciler görevlerini yapamaz haldeler. Bu kurultayımızda, şu anda tutuklu bulunan Tolga Şardan’a, Can Atalay’a, Osman Kavala’ya, Selahattin Demirtaş’a, Tayfun Kahraman’a, Çiğdem Mater’e, Emine Mine Özerden’e, Yiğit ali Ekmekçi’ye, Hakan Altınay’a ve Barış Pehlivan’a selam gönderiyoruz, selam olsun. Selam gönderiyoruz size. Selam olsun demokrasi kahramanları.

Ülkenin dış politikası fiilen iflas etmiştir. Bir kan denizine dönüşen Filistin’de bile Türkiye’nin sözü geçmemektedir. Orta Doğu’da yaşanan bütün sorunların çözüm adresi bir dönem Türkiye’ydi. Herkes Türkiye’ye gelirdi, başvururdu, ‘sorunlarımızı çözün’ diye. Türkiye bu şansını yanlış dış politikayla kaybetmiş. Yanlış dış politikanın bedeli olarak Türkiye bir sığınmacı deposu haline dönüştürülmüştür. Para karşılığı dönüştürülmüştür.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx