Hafta sonu hava durumu bahar gibi olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonuna dair hava durumu tahminlerini yayınladı. Tahminlere göre bugün yurdun batısında İzmir’de yağış görülecek, Doğu Anadolu’da ise yükseklerde hafif kar diğer bölgelerde yağmur kendini gösterecek.

Hafta sonu havanın tüm yurtta açması bekleniyor. Pazar günü Hakkari ve Iğdır’da yerel yağışlar görülebilir.

Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık değerleri ve güneşli bir hava hakim olacak. Ülke bahar gibi bir hafta sonu yaşayacak.

YAĞIŞLAR BUGÜN YER YER KENDİNİ GÖSTERECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun aralıklı yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx