Galatasaray yönetiminden Selahattin Baki’ye sert tepki: Tarihimize uzanan dili koparırız, bunu hukuki çerçevede yaparız

Galatasaray Yönetim Kurulu Basın Sözcüsü Rıza Morova, Fenerbahçe-Kasımpaşa maçının ardından Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki‘nin açıklamasına sert tepki gösterdi. Morova, “Bizim tarihimize laf edenin, kusura bakmayın bir laf vardır, “Bana uzanan dili koparırım” diye. Biz bunu hukuki çerçevede yaparız. Kelimeleri güzel seçmeye çalışıyoruz. Rakip kulübün yaptığı gibi, “Yolda onu görürseniz dövün, fotoğrafını çekin” alın gibi şeylerden bize bu laf atanların peşinden gitmeyiz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Basın Sözcüsü Rıza Morova, hakem kararlarıyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Rıza Morova, federasyonu istifaya davet ettikleri açıklama için “Bunun bir tek sebebi dünkü maç değil, uzun zamandır süre gelen maçlardaki hakem hataları. Hakemlerin, pek fazla maç yönetme ehliyetlerinin olmadığı düşüncemiz, yeterli kapasitede olmadıkları düşüncemiz bizi bugüne kadar bu şekilde daha yumuşak açıklamalar yaparak bugüne kadar getirdi. Ancak dün akşam son dakikada verilen karar, sabrımızı taşıran damla oldu.” dedi.

Haber Global’e konuşan Morova’nın açıklamaları şöyle:

TFF’ye istifa çağrısı

Hakem kararlarıyla ilgili eleştirilerine devam eden Morova, şu ifadeleri kullandı:

“Takdir edersiniz, rakibimizle birlikte başa baş gidiyoruz, iki tarafın da hedefi ipi göğüslemek. Bunun için bütün mücadelemizi saha içinde oyuncularımızla, teknik kadromuzla vermek zorundayız. Bunun için uğraşıyoruz, herkes bunun için uğraşıyoruz. Bu uğraşların sonucunda böyle basit veya kasıtlı diyebileceğim hakem kararlarından bir takıma avantaj sağlanması ve bunun haftalardır süregelmesi… Burada şunu demek istiyorum, taraftarımız belki bana kızabilir ama kızmasınlar. Her takımı lehine ve aleyhine hakemler karar verebiliyor. Bunlardan bazıları o anda görüşüyle verebiliyor. Bazıları kasıtlı olabiliyor. Biz kasıtlı olanların üzerine gidiyoruz. Hatta bir maçtan sonra ikinci başkanımız Metin Öztürk, hakemlerin isimlerini vererek kasıtlı yapıyorlar demişti. Biz bu tip, kasıtlı yapılanların ve kasıtsız da olsa yetersiz olarak yapılanların sorumluluğunun TFF’de olduğunu düşünüyoruz. Federasyonun bu durumu düzeltmediği, düzeltemediği ve belki de düzeltmek istemediği nedeniyle federasyon başkanı ve kurullarının derhal istifa etmesini ve Türk futbolunun artık sağlam bir şekilde yönetilmesi gerektiğini söylüyoruz. Bizim bütün isteğimiz herkese hakkaniyetli davranılması. Herkese hakkaniyetli davranacak hakem yönetimlerinin ve kurul yönetimlerinin sağlanması ve bunun için de bu federasyon bunu yapamadığından dolayı istifa etmesi ve yerine yeni bir federasyonun gelmesi”

“Puan farkı artacak, korkuyorlar”

Fenerbahçe maçındaki penaltı pozisyonuna tepki gösteren Morova, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Bizim gördüğümüz orada bir VAR ve hakem birlikteliğinde verilmiş çok fahiş, yanlış bir karar var. Zaten bu artık herkesin aylardır konuştuğu bir şey. Ligimizin belirli bir şekilde gitmesinin istendiğini düşünüyoruz. Rakibimizin puan kaybetmesinin kulüpler arasında puan farkını artırabileceğinden korkuluyor. Bunların açılmaması gerektiği düşünülüyor. Burada bir sürü parametre var. Ben herhangi bir kişiyi somut bir delil olmadan suçlamak son derece yanlış bir şey. Bunu yapmamaya dikkat eden bir insanım ben. Ama bazen de bir hissiyat vardır, yapılan şeyler, gördüğünüz şeyler vardır, etrafta konuşulanlar vardır. Biz bunun bu şekilde kasıtlı olarak belirli bir yarışın sürmesi gerektiğini düşündüklerini hissediyoruz. Bunun yapılmaması gerektiğini söylüyoruz. Bize benzer düşünceleri rakibimiz de söyleyebiliyor. Ona da saygı duyuyorum. Herkes kendi düşüncesini söyleyebilir. Ama buradaki olay, bu tip kasıtlı olduğu çok yüksek ihtimalle hissedilen ve düşünülen olaylarda federasyonun gerekli önlemleri almadığı, bunları almaktan çekindiği belki, bu yüzden bütün kurullarıyla birlikte istifa edip temiz, şeffaf yönetimli bir federasyon gelmesini talep etmemizdir.”

TIKLAYIN – Galatasaray’dan Fenerbahçe maçı sonrası hakem tepkisi: Bu pozisyonda el yok, sizin kirli elleriniz var; utanmazlar!

“İddiaların üzerine gidilsin”

“Bu konuda benim ne düşündüğümden daha önemli, kamuoyunda dile getirilen iddialar var. Aslında onların üzerine gidilmesi lazım. Hepiniz takip ediyorsunuz. Bahisten tutun da, bazı camiaların hoşnut tutulması gerektiğinden tutun da, başka bazı şeyler de var. Somut bir bilgi olsa zaten ortaya çıkar. Gidersiniz mahkemeye, vaktiyle İtalya’da Temiz Eller operasyonu yapıldığı gibi burada da yaparsınız. Şu anda bunlar sadece hissiyat ve görülenlerle gidiyor. Zaten görünen köy kılavuz istemez diye bir lafımız var. Ama maalesef bunu yazıyla, görüntüyle somut bir şekilde söylemek mümkün değil. Ama bunların da inşallah hukuksal çerçevede devam edip, bütün kayıtların açıklanmasından sonra belirli bir süre sonra bunların da ne olacağını göreceğiz. VAR kayıtları bize açıklanmıyor. Kim bilir orada ne konuşmalar geçiyor. Bir sürü şeyi var dediğim gibi.”

“Bir laf vardır, “Bana uzanan dili koparırım” diye; biz bunu hukuki çerçevede yaparız”

Fenerbahçe Yöneticisi Selahattin Baki’nin, “Utanmazlar” tepkilerine “Tebrik ediyorum. Kendilerini ve tarihlerini bir kelime ile izah etmişler biz bile tek kelimeyle bu kadar güzel izah edemezdik.” şeklinde cevap verdiği hatırlatılan Rıza Morova, şu sözleri kullandı;

“Sayın Fenerbahçe Yöneticisi çok talihsiz bir ifade kullanmış. Bizim tarihimize bir haddi olmayan bir gönderme yapmış. Galatasaray’ın tarihine baktığınızda, Türkiye’de hiçbir kulübü geçin, hiçbir kurumun bile olmadığı kadar eski ve köklü bir tarihi vardır Galatasaray’ın. Galatasaray, 500 yılı aşkın yıldan gelen Galatasaray Lisesi’nde kurulmuş ve kültür ve medeniyeti ile gelişmiştir. Biz bir kültür, vizyon ve hoşgörü ile bugünlere geldik. Rakiplerimize her zaman saygı duymaya çalıştık ve saygı görmek bizim hakkımızdır. Bizim tarihimize laf edenin, kusura bakmayın bir laf vardır, “Bana uzanan dili koparırım” diye. Biz bunu hukuki çerçevede yaparız. Kelimeleri güzel seçmeye çalışıyoruz. Rakip kulübün yaptığı gibi, “Yolda onu görürseniz dövün, fotoğrafını çekin” alın gibi şeylerden bize bu laf atanların peşinden gitmeyiz. Gitmemize de gerek yok. Onlara biz gerekli cevapları hem hukuken hem tarihimizi anlatarak veririz. Yeter ki kendi başarısızlıkları ve çaresizliklerini bizim tarihimizi kıskanarak dile getirmesinler. Biz hep nazik davranmaya gayret ettik, hala da gayret ediyoruz. Benim şahsımda, ben buna çok önem veriyorum. İnsanlar konuşarak anlaşır. Ama karşısındaki insan senin konuşmanı gerektirecek bir insan değilse, ona başka türlü davranırsın. O da nedir, sert davranarak değil ama hukuki yollardan hakkını arayarak. Bundan sonra da böyle olacaktır. Biz bugüne kadar nezaketle davranışlarla bugüne kadar geldik ama bazı şahıs ve kişilerde bunun karşılığının olmadığını gördüğümüzde başka yollara da başvuracağız. Ama bunlar hep medeni ve hukuki yollar arasında kalacaktır. Onu da söyleyebilirim.”

TIKLAYIN – Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki: Bugün iki tane net penaltımız verilmedi

“Gerekli girişimleri yaparız”

“Taraftarlar, milyonlarca taraftar, takımlara gönül veriyor. Haksızlıklara karşı tabii ki herkes bir infial içinde. Bizleri de, Galatasaray Kulübü’nü yönetmek için buraya seçenler, bizden kulübümüzün hakkını korumamızı istiyor. Diğer kulüplerin de yönetimlerinden aynı şeyi istiyor. Taraftarlar her zaman haklıdır ve fazlasını ister ama şunu unutmasınlar ve bize kızmasınlar, biz pasif kalmıyoruz. Biz gerekli girişimleri yapıyoruz. Bunu hep medeniyet ve aldığımız kültür çerçevesinde yapıyoruz. Hiçbir zaman mahalle kabadayılığı yapıyoruz. Rakiplerimize hakaret edici ifadeler kullanmıyoruz ve bunları kullanmak istemiyoruz. Biz medeni ölçülerde, hukuki yollardan bazı girişimlerde bulunuyoruz, bulunmaya da devam edeceğiz. Dünkü federasyonu istifaya davet ediş yazımızdan sonra da daha başka tedbirler almak için başkanım ve ikinci başkanım ve bütün diğer arkadaşım çalışıyorlar. Çok yakında farklı adımlar da atılacaktır. Bunları da bazı kurallar çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz.”

Icardi’nin PFDK’ya sevki

“Icardi’nin sevkinde herhangi bir hakem ve gözlemci raporu yok bildiğimiz kadarıyla. Tribünlerden çekilmiş bir görüntünün üstüne montajlanmış bir hareket diye biz telakki ediyoruz bunu. Zaten rapor yazılmadığı için tedbirsiz olarak sevk edildi. Karşı rakip takımımn yöneticilerinin bunun üstüne atlamaları ve bu şekilde beyan vermeleri doğru değil. Eğer bir şey varsa, ortaya çıkar ve gereği yapılır. Ama doğru değilse, erken horozu keserler derler ya o duruma düşecekler diye üzülüyorum onlar adına. Anında bunun üstüne atlayıp demeç vermek doğru olmamış. Biraz beklesinler neyin doğru olup olmadığı ortaya çıkar.”

“Bu stratejik bir savaş”

“Bu tabiri caizse stratejik bir savaş. Bir mücadele içinde belirli stratejiler belirlersin ve bunların üzerinden gidersin. Biz şimdi bu adımları atıyoruz. Yazılı yapılan açıklamalar bugüne kadar hepsi uyarıydı. Bu uyarıları biz, bu işlerin normal şekilde düzenlenmesi, sulhen yapılması için uyarı niteliğinde çeşitli defalar gerek başkanımız gerek Erden Timur gerek ikinci başkanımız hem sözlü hem yazılı olarak defalarda bunu yaptılar. Bu yazılı uyarılardan da herhangi bir mesaj alınmamış. Biz artık bu mesajı son bir yazılı uyarı yapıp ondan sonra gereğini nasıl yapılabileceği konusunda gerekli adımların atılacağını düşünüyorum. Bunu da salı günkü yönetim kurulunda konuşacağız. Yarın akşam önemli bir Antalyaspor maçımız var. Biz maçtan önce gerek oyuncularımızın gerek teknik kadronun gerek taraftarların çok gergin olmamasını istiyoruz. Salı günü yönetim kurulu toplantısında gerekli açıklamayı yapar ya da sonraya bırakır. Ama bu hafta içinde bunun cevabının geleceğini umuyoruz.”

“Fenerbahçe kalemize gelemedi”

Şampiyonluk yarışıyla ilgili görüşlerini aktaran sarı-kırmızılı yönetici, son olarak şunları kaydetti;

“Geçen sene de böyleydi. Biz Fenerbahçe’yi kendi sahasında 3-0 yendik, sonran bir önceki maçta yine 3-0 yendik. Şampiyon olduk. Bu seneki ilk maçta Fenerbahçe kalemize bile gelemedi. Berabere bitti. Bu sene de aynı şey olacaktır diye düşünüyorum. Söylediğim gibi, bu yarışın bu şekilde sürmesi isteniyordur belki o yüzden bu bariz hatalar yapılıyordur belki ama biz yeniden Fenerbahçe’yi rahat bir şekilde yenip şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Göstergelerimiz onu gösteriyor. Eğer bir şekilde gayri nizami bir çelme atılmazsa, onun da atılmasına izin vermeyeceğimizi de peşinen belirmek isterim”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

slotbar
superbahis
timebet
tipobet
tumbet
vdcasino
vevobahis
bahiscom
casibom giriş
lidyabet giriş
lidyabet
jojobet
betmarlo giriş
marsbahis giriş
betcup giriş
bets10
Asyabahis
betmoon
betnano
limanbet
dinamobet
1xbet
nakitbahis
ngsbahis
bahigo
onwin
paribahis
perabet
piabet
pinup
pulibet
redwin
sahabet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
piabet
pulibet
sahabet
bahigo
limanbet
makrobet
mariobet
meritking
mobilbahis
mostbet
cratosslot
sekabet
dinamobet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
bahigo
onwin
bahigo
betcup
matbet
mariobet
mariobet
setrabet giriş
supertotobet giriş
tarafbet giriş
tipobet giriş
tulipbet giriş
tümbet giriş
vdcasino giriş
winxbet giriş
betpark
betroad
bets10
bettilt
betvole
casibom
casinomaxi
casinoper
dinamobet
grandpashabet
goldenbahis
holiganbet
hovardabet
imajbet
interbahis
jojobet
asyabahis
bahsegel giriş
bahsegel giriş
casibom giriş
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
superbetin
sekabet giriş
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
superbet
tarafbet
tipobet
tulipbet
tumbet
winxbet
neyine
noktabet
norabahis
oleybet
onbahis
onwin
orisbet
padisahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
pokerbeta
polobet
pusulabet
redwin
kralbet
ligobet
mariobet
limanbet
limanbet
matadorbet
matbet
meritking
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
gobahis
gorabet
hilbet
ikimisli
Abdulla62630105
jetbahis
jojobet
klasbahis
betpark
betpas
betper
interbahis
goldenbahis
betcup
slotbar
asyabahis
xslot
restbet
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
supertotobet
superbet
tipobet
tarafbet
tulipbet
tumbet
winxbet
vdcasino
markajbet
asyabahis
slotbar
xslot
rexbet
romabet
sahabet
savoybetting
savoybetting
sekabet
setrabet
venüsbet
winxbet
orisbet
padişahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
polobet
pusulabet
redwin giriş
deneme bonusu veren siteler
deneme bonusu veren siteler
kralbet
kordonbet
ligobet
matadorbet
matbet
milanobet
milosbet
mobilbahis
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
favoribahis
favorisen
gobahis
gorabet
grandpashabet
hilbet
ikimisli
imajbet
intobet
jasminbet
jetbahis
jojobet
klasbahis
betorspin
betpark
betpas
betper
betroad
betsat
bettilt
betturkey
betvole
casibom
casinovale
celtabet
dinamobet
discountcasino
dumanbet
elexbet
elitbahis
Deneme bonusu veren siteler
denizli escort
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
tarafbet
betist giriş
showbet
xslot giriş
favorislot
barn festival
pragmatic slot oyunları
radissonbet
egt oyna
betmarlo
floating dragon oyna
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
wild wild riches oyna
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
trwin giriş
altıncasino
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush oyna
hiperwin
sweet bonanza oyna
diyarbet
diyarbet
mrbahis
favorislot
markaj giriş
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
favorislot
markaj giriş
trwin
betingo
bahisbudur
casi pol
casipol giriş
casipol giriş
casipol
casipol
romabet
mrbahis
casipol şikayetvar
casipol giriş
casipol twitter
casipol şikayet
casipol
casipol güncel giriş
casipol güncel
casipol giriş
casipol girişi
esenyurt escort
Pendik Escort
pendik escort
xuhbebie ultrabet