Denize attığı ağ bir anda ağırlaştı! Kıyıya sürükleyince gözlerine inanamadı

Kurşunlu İskelesi’nden Saat 06.00’da tekneyle Marmara Denizi’ne açılan balıkçıların ağlarına, köpek balığı takıldı. Balıkçı Uğur Seyhan, teknedeki arkadaşları Süleyman Aydın ve Aytaç Aydın’ın yardımıyla köpek balığını tekneye çekmeye çalıştı. 4 metre boyundaki köpek balığını tekneye çekemeyince yüzdürerek iskeleye getiren balıkçılar o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

‘MAKİNEM ZORLANDIĞI İÇİN TEKNEYE ALAMADIM’

Daha önce de birçok kez ağına köpek balığı takıldığını ve 4 metrelik köpek balığını Bursa Hikmet Şahin Kent Hali’nde satışa çıkaracaklarını söyleyen balıkçı Uğur Seyhan, “Balık avına açıldığımız sırada, denize attığım ağın bir anda ağırlaştığını fark ettim. Ağı çekerken makine zorlanmaya başladı. Ağıma baktığımda, köpek balığının ağıma takıldığını fark ettim. Sonrasında köpek balığını ağ atma makinem zorlandığı için tekneye alamadım. Köpek balığını ağa takılı şekilde yüzdürerek, Kurşunlu İskelesi’ne getirdik. Aracımıza yüklediğimiz köpek balığını, yarın sabah balık haline götüreceğiz” dedi. 

DENİZ ANASI İSTİLASI

Öte yandan Gemlik ilçesindeki kıyı şeridinde denizanası istilası yaşanıyor. Balıkçıların kameralarına yansıyan denizanası görüntüleri, vatandaşlarda tedirginliğe yol açıyor. Gemlik’in Küçükkumla Mahallesi’ndeki sahil boyunda denizanası istilası yaşanıyor.

Binlerce denizanası sahili şeridini doldururken, o anlar tekneyle suda ilerleyen balıkçıkların kamerasına yansıdı. Bazı vatandaşlar denizanası artışının en önemli sebebinin deniz kirliliğinin yanı sıra kaçak avlanmalar olabileceğine dikkat çekti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx