Büyükelçilik takımları ‘Elçilikler Futbol Ligi’nde mücadele edecek

Büyükelçiliklerin futbol takımlarının mücadele edeceği “Hermos Elçilikler Futbol Ligi”nin kura çekimi ve tanıtım gecesi gerçekleştirildi.

DHA’nın haberine göre Hermos Grup, Fair Play Events ve Dışişleri Bakanlığı iş birliğinde; Senegal, Mali, Irak, Gine, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya ve Tanzanya büyükelçiliklerini kapsayan “Hermos Elçilikler Futbol Ligi”nin kura çekimi ve tanıtım gecesi Ankara Gölbaşı’nda bulunan Akalın Sports’da düzenlendi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, Gençlerbirliği Asbaşkanı Arif Ölmez ve hakem Ali Palabıyık’ın katıldığı gecede büyükelçi temsilcileri ve elçilik çalışanları davetliler arasında yer aldı.

Fair Play Organizasyon’dan Tufan Ünal ve Hermos Grup’tan Ünal Şahin Susam’ın açılış konuşmalarını yaptığı gecede “futbolun birleştirici gücüne” dikkat çekildi.

Çekilen kura sonucu Senegal, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya ve Türkiye A grubunda yer alırken, Mali, Irak, Gine ve Tanzanya B grubunda yer aldı.

Öte yandan elçiliklerin futbol takımlarında elçilik çalışanları forma giyecek.

Hermos Elçilikler Futbol Ligi 3 Haziran’da, Gölbaşı Şehir Stadyumu’nda oynanacak açılış maçıyla başlayacak. Maçlar “businesscup.com.tr” adresinden spiker anlatımıyla canlı takip edilebilecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir