Bloomberg Analist, Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Önümüzdeki Hafta…

Lider altcoin Ethereum meraklıları ve yatırımcılarını, kritik bir gelişme bekliyor. Bir Bloomberg analistine göre Ethereum vadeli borsa yatırım fonları (ETF’ler) ABD’de onay almaya yakın. Bu nedenle ETH yatırımcıları, bir “kutlama” için hazırlanabilirler. Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart’ın görüşlerine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaklaşan hükümet kapanmasından önce piyasaya sürülmelerini hızlandırmak amacıyla önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte birden fazla Ethereum vadeli işlem ETF’sine yeşil ışık yakabilir. İşte detaylar…

Lider altcoin için müjde: ETF onayı geliyor mu?

Bu açıklama, Bloomberg analistleri arasında yakın zamanda gerçekleşen bir görüş alışverişi sırasında geldi. Eric Balchunas, SEC’in “Ether vadeli ETF’lerinin lansmanını hızlandırmak” istediğini söyledi. Ayrıca Kongre’nin yeni mali yıl için fon sağlayamaması durumunda da ETF onayının gündeme geleceğini söyledi. Zira Kongre’nin 1 Ekim’de planlanan hükümet kapanmasından önce bunları gündeminden çıkarmak istediğini öne sürdü. Her iki analist de iyimserliklerini ifade ederken, ikisi de bilgi kaynaklarını açıklamadı. Bununla birlikte, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin onay alma ihtimali kripto dünyasında önemli bir konu oldu. Zira şu anda dokuz şirketten 15 kadar ETF başvurusu düzenleyici onayı beklemektedir.

VanEck, ProShares, Grayscale, Volatility Shares, Bitwise, Direxion ve Roundhill gibi önde gelen finansal oyuncular, Ethereum vadeli ETF piyasasından pay almak için yarışanlar arasında yer alıyor. Bloomberg analistleri, bu ürünlerin Ekim ayında piyasaya sürülme olasılığının yüksek olduğunu söylüyor. Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlem ürününün (BTF) potansiyel olarak 3 Ekim gibi erken bir tarihte Ethereum’a maruz kalan ilk ürün olacağını belirtti.

Tüm başvurular onay almayacak

Bununla birlikte analistler, önerilen tüm Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin gün ışığını göremeyebileceğini söyledi. Yani, bu alandaki rekabet ortamını vurguladığını da belirtti. Ethereum vadeli işlem ETF’leri beklentisinin, bu tür olasılıkların ilk ortaya çıktığı Ağustos ayında ETH’de %11’lik bir fiyat artışına neden olmak için yeterli olduğunu belirtmek gerekir. Şu an itibariyle, Ethereum’un fiyatı gün içinde %1’lik daha mütevazı bir kazanç elde etti. Piyasadaki belirsizliği ve ihtiyatı yansıtacak şekilde 1.600 doların biraz üzerinde seyrediyor. İlginç bir şekilde, kripto vadeli işlem ürünleri heyecanla karşılanmakta. Ancak, spot bazlı muadilleriyle aynı düzeyde beklenti yaratmıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2021 yılından bu yana Bitcoin vadeli işlem ETF’leri bulunmakta. Ethereum’un bu alana girmesi, ülkedeki kripto ETF’leri için bir sonraki önemli adım gibi duruyor. Eylül ayının sonuna ve Ethereum vadeli ETF’lerinin potansiyel lansmanına yaklaşıyoruz. Bu noktada, tüm gözler SEC’in kripto dünyasında yeni bir yatırım fırsatları çağının önünü açabilecek kararında. Yatırımcılar ve kripto meraklıları önümüzdeki haftalarda yaşanacak gelişmeleri yakından takip edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx