Baldur’s Gate Oynamayı Sevenler Toplansın: Alternatif En İyi Aksiyon RPG Oyunları

Baldur’s Gate 3’ün çıkmasına sayılı günler kala henüz oyunu satın almamış veya evreni ilgisini cezbetmeyen birçok oyuncu bulunuyor. Bu listemizde sizlere Baldur’s Gate’e alternatif olabilecek en iyi aksiyon-rol yapma oyunlarını sıralıyoruz.

Kaynak: https://gamerant.com/bioware-baldurs-…

10. Neverwinter Nights 2

İlgi çekici bir hikayeye ev sahipliği yapan Neverwinter Nights 2, aynı Baldur’s Gate serisinde olduğu gibi kendi karakterinizi oluşturmaya ve yoldaşlardan oluşan bir grubu yönetmenize olanak sağlıyor. Ayrıca iyi bir mod topluluğuna sahip olduğu için ömrü bir hayli uzun oyundur kendisi.

9. Lionheart: Legacy Of The Crusader

Lionheart: Legacy Of The Crusader, çoğu oyuncu tarafından bilinmeyen bir CRPG yapımı. Grafiklerinin eski göründüğüne aldanmayın, hoş oynanış yapısı ve akılda kalıcı tarihi figürleri eşliğinde muhteşem bir hikayeye sahip olduğunu söyleyelim.

8. Pathfinder: Kingmaker

Pathfinder: Kingmaker’da aynı Baldur’s Gate gibi ağır hikayesi bulunan ve grup kontrolü barındıran bir diğer oyun olarak görülebilir. Onu en iyi yapan şey ise, yenilikçi mekanikleri sayesinde oyuncuyu kendine çekebilmesidir.

7. Tyranny

Türün en etkileyici oyunlarından birisi olan Tyranny, hikaye açısından oldukça zengin ve bir o kadar iştah açıcı. Tek kötü yanı ise, türün diğer oyunlarına kıyasla daha kısa sürmesi ve tam eğlencenin dibine vurmaya başlarken sona ermesi.

6. Path of Exile

Tamamen ücretsiz olması Path of Exile’ı cezbedici kılan şeylerden bir tanesi. Diablo ve Baldur’s Gate’ten aldığı ilhamlar ile günümüzün en çok oynanan çevrimiçi oyunlarından birisi konumunda.

5. Neverwinter Nights

Baldur’s Gate’e olan benzerliği ile nam salmış Neverwinter Nights, türü sevenlerin bir diğer alternatifi olmayı başarabilecek potansiyelde. Bir fantezi ve rol yapma oyununun içinde barınan ne varsa aynısı burada da mevcut.

4. Planescape Torment

Baldur’s Gate serisinin hayranı olan kişilerin mutlaka bakması gereken bir yapım olan Planescape Torment, gerek hilayesi gerekse oynanış biçimi konusunda Baldur’s Gate ile önemli ölçüde benzerlik gösteriyor.

3. Pillars Of Eternity

CRPG türünün çöküşüne ramak kalmışken onu tekrar şahlandırmayı başaran Pillars Of Eternity, içerisinde yer alan zengin hikaye unsurlarının yanı sıra nostaljik CRPG oyunlarında yer alan neredeyse her şeyi içeriyor, hatta içermek ile kalmıyor, tamamen geliştirerek oyuncuya sunuyor.

2. Divinity: Original Sin 2

Larian Studios’un en başarılı işlerinden birisi olan Divinity: Original Sin 2, Baldur’s Gate’e hayran olanların kesinlikle denemesi gereken bir yapım. Bolca içerik, güzel görseller ve çok daha fazlası oyun içerisinde sizi bekliyor olacak.

1. Dragon Age: Origins

Harika bir fantastik evrende rol yapmanın dibine vurmak istiyorsanız çok doğru yerdesiniz demektir. Dragon Age: Origins, Baldur’s Gate’e benzeyen taktiksel savaş mantalitesiyle oyuncuların kalbini çalmayı başaran bir yapım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx