Usta Analist: Türklerin de Aldığı Bu Altcoin Sıfıra Gidiyor!

İsabetli tahminleriyle tanınan kripto analisti DonAlt, güncel analizlerinde takipçilerini sert düşüş beklediği bir altcoin hakkında uyarıyor.

“Bu altcoin çökecek ve fiyatı 0’a dönecek”

500 bin takipçili kripto analisti DonAlt, Dogecoin ve Shiba Inu’ya rakip olan meme coin Pepe’nin (PEPE) tamamen çöküşe doğru ilerlediğini söyledi. Popüler analist, meme coin’in sonunda hiçbir değerinin kalmayacağı konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, Pepe’nin spekülatif bir token olduğunu ve yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

İsabetli analist, Pepe’nin son birkaç hafta içinde %2400 artmasına rağmen, önümüzdeki üç ila beş yıl içinde sıfıra ulaşacağı konusunda uyarıyor. DonAlt’a göre, meme coin’in sert bir düşüş yaşaması muhtemel. Dolayısıyla, ilk yatırımlar için geriye hiçbir şey kalmayacak.

Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atabilirsiniz.

PEPE fiyatı neden düşüyor?

Benzer duyguları paylaşan başkaları da PEPE gibi meme coin’lerin sadece abartı olduğu görüşünde. Çoğu analist, bu coin’lerin küresel krizlere dayanıksız olmaları nedeniyle sonunda “sıfıra” düşeceğine inanıyor. Birçoğu da onları Bitcoin’den bir dikkat dağıtıcı olarak görüyor.

PEPE, erken yatırımcılara %5807,64’e varan kâr sağlamasına rağmen, uzun vade için herhangi bir temel taşımıyor. Meme coin, tüm rallisini borsa listeleriyle elde etti. Binance’in listelenmesinin ardından Pepe’nin coşkusu aşırı değerlenmeye yol açtı. Ancak birçoğu ikna olmadı ve terk edildi. Şu anda PEPE, son iki gündür %30’un üzerinde düzeltme kaydediyor.

Bitcoin’in düşüşü altcoin piyasasını daha fazla baskılıyor

DonAlt’ın gözünü diktiği tek altcoin Pepe Coin değildi. Analist ayrıca, Bitcoin’in kısa vadede düşmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Güncel analizlerinde, Bitcoin’in gelecekteki fiyatına da ağırlık verdi. DonAlt, ABD hükümetinin piyasa üzerindeki baskısını BTC değerini etkileyen ana faktörlerden biri olarak yorumluyor.

Ayrıca, Bitcoin’in potansiyeli konusunda hâlâ iyimser. Bununla birlikte, kripto karşıtı baskı sona erdiğinde yeniden yatırım yapmayı planlıyor. Yeni tweet’te, “16.000 dolarda o kadar derindik ki kıyamet kopabilirdi ve gözümüzü bile kırpmazdık. Ancak, 30.000 dolarda işler değişir” diye yazdı.

DonAlt’ın uyarıları ortasında, Pepe’nin fiyatı son 24 saate göre %22 düşüşte. Fiyatı şu anda 0.00000127 dolar bölgesinde işlem görüyor. Bu arada, Bitcoin aynı dönemde %3,85 düşüşle 26,425.57 dolardan işlem görüyor. Benzer bir duyguyu yansıtan BTC de sert düşüşte.

Bitcoin 27,000 doları kaybetti: Sert düşüşte

Bitcoin 12 Mayıs’ta önce 26.160 dolara düştü. Aşağı yönlü ivmeyle 17 Mart’tan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Fiyatlar, Nasdaq gibi geleneksel riskli varlıklardaki artıştan ayrılarak 6 Mayıs’tan bu yana %12’nin üzerinde düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir