TikTok’ta Viral Olan Video Bükme ve Görüntüyü Animasyona Dönüştürme Trendi Nasıl Yapılır Açıklıyoruz!

Her geçen gün bir yeniliğe imza atan popüler sosyal medya uygulaması TikTok’ta bu kez yapay zeka rüzgarı esiyor. Birçok TikTok kullanıcısında gördüğünüz ve ‘Bunu nasıl yapıyorlar?’ siye sorduğunuz video bükme ve videodaki kişileri veya yeri animasyona dönüştürme işlemleri aslında bir yapay zeka aracılığıyla yapılıyor. Gelin, birlikte bu işin sırrını çözelim…

TikTok’ta viral olan bu eğlenceli videolara daha önce mutlaka keşfetinizde rastlamışsınızdır.

Yapay zeka aracılığıyla videodaki görseli animasyona görüntüsüne çeviren bu uygulama oldukça sevildi.

TikTok’un yeni trendi ünlü isimlerin görüntüsünü de dönüştürerek bambaşka bir akım başlamasına neden oldu.

Yeni TikTok akımı farklı sosyal medya mecralarına da hızla yayılırken görenler “Bunu nasıl yapabilirim?” diye sormadan edemiyor. Biz de sizler için araştırdık!

Eğer sahiden bu akıma katılmak gibi bir arzunuz var ancak yapay zeka kodlarıyla uğraşmaya sabrınız yoksa görüntüyü animasyon videosuna çeviren kaiber.ai uygulamasından kolayca deneyebilirsiniz.

Bu video oluşturma ile ilgili ipuçlarını Onur Binay TikTok hesabında paylaşmıştı. Buna göre öncelikle web sayfasında ücretsiz olarak hesap oluşturmanız gerekiyor.

Ardından “Create Video” yazan kısımdan herhangi bir fotoğrafınızı yüklemeniz gerekiyor.

Sona yaklaşırken “prompt” eklemelisiniz.

Açılan sayfada “A Portrait Of A Main Character” ve “A Futuristic Cyberpunk City” seçerek TikTok’takine benzer videolar hazırlayabilirsiniz.

Ve son olarak “3D Render”ı da seçtikten sonra ayarları aşağıdaki gibi yapmalısınız. Ardından yapay zeka sizin için videoyu hazırlamaya başlayacaktır!

Onur Binay’ın anlatım videosunu da hemen şöyle bırakalım…

Ancak bir görüntüden ziyade bir video oluşturmak ve TikTok’taki videolara benzer şekilde video bükme işlemi ile akımı gerçekleştirmek istiyorsanız onun da sırrı var!

Bunun için “@mertcobanov” adlı kullanıcının verdiği ipuçlarını deneyelim: Öncelikle bu tweet içindeki dosyayı PC’nize kurmalısınız. Kaynak fotoğrafın altında

“Automatic1111” ve “deforum extension”ini kurun. Sonrasında “settings” dosyasını “deforum_setttings.txt” adiyla “stable diffusion” kurulu olduğu dizine kopyalayın.

Uzun uğraşlar sonucu en başarılı halini bulan kullanıcı değiştirmek isteyebileceğiniz parametreleri de paylaştı…

Kullanıcının hazırladığı videoyu da şöyle bırakalım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir