TFF’ye Rezerv Lig tepkisi!

Türkiye Futbol Federasyonu evvelki günlerde resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile 2022-23 döneminde Rezerv Ligi’nin başlayacağını açıkladı. Ligin statüsünün de önümüzdeki günlerde açıklanacağı söz edildi.

Nihat Özdemir devrinde kabul edilmeyen Rezerv Ligi projesine birtakım Muhteşem Lig kulüplerinin de katılmayacağı ortaya çıktı. 9 kulübün bu projede olmayacağı tabir edildi. TFF’nin bu reaksiyonlar sonrası Rezerv Ligi ile ilgili nasıl bir statüyle açıklama yapacağı merak konusu oldu.

8-9 GRUP İSTEMİYOR

Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen, Rezerv Ligi ile ilgili halini net olarak açıkladı. Lider Fatih Özgöçken, “Biz Konyaspor olarak Rezerv Ligi’ne muhakkak karşıyız. Bence gerek olmayan bir proje. Ekiplere ekstra bir masraf olacak. Bizim aslında bir pilot ekibimiz var. Oynatmadığımız oyuncularımızı bu kadroya gönderiyoruz. Biz katılma zorunluluğunun olmamasını istedik. Zati şu an Rezerv Ligi’ne katılmamayı düşünüyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam 8-9 Harika Lig kadrosu bu Rezerv Ligi’ne karşı” tabirlerini kullandı.

YERLİ PİYASASI YÜKSEK

Süper Lig’in yeni takımlarından Ümraniyespor’un Lideri Tarık Aksar da bu projeye karşı çıktı. Lider Aksar, “Biz Rezerv Ligi’ne katılmayacağız. Büyük kadrolar için yapılmış bir durum. 26 kişilik kadroyu oluşturmak konusunda esasen zorlanıyoruz. Rezerv Ligi için takımda 35 tane oyuncu bulundurmamız gerekiyor. Masraflar iki katına çıkacak. Yerli piyasası çok yüksek duruma geldi. Bizim üzere gruplar 4 büyük grubun takımda düşünmedikleri oyuncuları tercih ediliyorlardı. Artık bunun önü kesilmiş oldu” diye konuştu.

4 TEMMUZ’DA ÇEKİLİYOR

Spor Toto Harika Lig ve Spor Toto 1. Lig fikstür çekim tarihleri muhakkak oldu. Spor Toto Üstün Lig fikstür çekimi, 4 Temmuz saat 19.00’da, 1. Lig fikstür çekimi ise 5 Temmuz saat 19.00’da TFF Hasan Doğan Tesisleri’nde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.