Teröristleri fotokapanlar buluyor, SİHA’lar vuruyor

Türkiye’nin, 15 Temmuz FETÖ darbesi teşebbüsünden sonra terörle uğraşta uyguladığı yeni stratejilerle terör örgütü PKK yurt içinde bitme noktasına gelirken, bu başarıda, PKK’ya karşı kullanılan fotokapanların tesiri büyük.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde AK Parti milletvekillerine terörle çaba konusunda bir sunum yaptı. 15 Temmuz FETÖ darbesi teşebbüsünden sonra Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile terörle gayrette yeni stratejiye geçildiğini hatırlatan Bakan Soylu, bilhassa yerli ve ulusal silahlarla birlikte büyük muvaffakiyetler elde edildiğini kaydetti.

İHA VE SİHA’LAR İMHA EDİYOR

Edinilen bilgilere nazaran, terörle çabada fotokapanların da aktif olarak kullanılmaya başlandığını belirten Soylu, şöyle konuştu: Teröristlerin bulunabilecekleri yerlerde, geçiş güzergâhlarında fotokapanlar var. Fotokapanlar manzarayı alınca bilgiler anında geliyor. Çabucak akabinde da SİHA ve İHA’lar havalanıyor. İmha ediliyorlar. Terörle uğraşta başarılıyız. Yurt içinde bitme noktasına geldiler. Nerede terörist varsa orada çaba ediyoruz. Artık, FETÖ yok. Geçmişte FETÖ’cüler nedeniyle kurumlar ortasında kâfi uyum kurulamıyordu. Bugün ise istihbarat paylaşımı yapılıyor. Güvenlik ünitelerimiz ortasında ahenk var. Siyasi irade gerimizde. Yurt dışında 15 Temmuz’u anlatmaya gittiğimizde bize ‘Askerlerinizin büyük kısmını ihraç ettiniz. Terörle nasıl gayret edeceksiniz’ diye sordular: Bizde dedik ki göreceksiniz çok daha başarılı olacağız. Motamot dediğimiz üzere de oldu.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ-YÜCEL KAYAOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.