Mesut Özil resti çekti! O maddeyi devreye sokuyor

İsmail Kartal’ın raporuyla Fenerbahçe’de takım dışı kalan Mesut Özil için teknik yönetici Jorge Jesus da kapıları kapadı. Dünyaca ünlü hocanın bu kararının akabinde yıldız futbolcu idareye rest çekti ve kontratındaki maddeyi işletmek için harekete geçti. Mesut Özil’in mukavelesinde bulunan “Kadro dışı kalsa da kadro ile birlikte çalışır” unsurunu yürürlüğe sokacağı öne sürüldü.

“ÖNEMLİ OLAN FENERBAHÇE”

Jorge Jesus kendisi için düzenlenen imza merasiminde Mesut Özil’in durumuna ait, “Futbolda geçmişte başardıklarınız çok değerlidir. Fenerbahçe 8 yıldır şampiyon olamıyor. Mesut Özil, sahiden çok âlâ bir geçmişe sahip lakin benim de kulüple ilgili fikirlerim var. Kendisiyle ilgili alınan karara birebir formda devam edeceğim. Burada kıymetli olan Jorge Jesus değil, Mesut Özil değil, burada kıymetli olan Fenerbahçe.” tabirlerini kullanarak yıldız futbolcunun kadroya geri dönüşünün önünü büsbütün kapattı.

“SÖZLEŞMEMİN SONUNA KADAR BURADAYIM”

Fenerbahçe ile 2024 Haziran ayı sonuna kadar kontratı bulunan 33 yaşındaki Mesut Özil, bu gelişme üzerine sarı lacivertli idareye “Hiçbir yere gitmeyeceğim. Kontratımın sonuna kadar buradayım” diyerek rest çekti.

EKİPLE BİRLİKTE KAMPA KATILMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

Mesut Özil, kendisi üzere takım dışı kalan Ozan Tufan ile birlikte ekipten farklı olarak idman yapıyordu. Deneyimli futbolcu, af ihtimalinin ortadan kalkmasının akabinde, mukavelesinde bulunan ‘kadro dışı kalsa da kadro ile birlikte çalışır’ hususunu işleteceğini ve dönem açılışında ekiple birlikte olarak yeni dönem hazırlık kampına da katılacağını idareye bildirdi. (Ajansspor)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.