Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’den İlyas Göçmen’e altın kemer

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, fotoğraf sanatkarı İlyas Göçmen’e altın kemer ikram etti.

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde fotoğraf sanatkarı Semik Göçmen, altın kemer ile onurlandırıldı. Kırkpınar Er Meydanı’nda gerçekleşen merasimde Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, altın kemeri İlyas Göçmen’in boynuna asarak, tebrik etti.

Selim, Göçmen’in 52 yıldır Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni fotoğraf sanatkarı olarak takip ettiğini tabir ederek, “Ata sporu, güreşe hizmet diye 52 yıldan beri Kırkpınar’a devamlı gelen, üniversitelerde Kırkpınar’ı anlatan kıymetli bir ağabeyimiz. Güzel ki var. Fotoğraf çekiyor ve tıpkı vakitte üniversitelerde Kırkpınar’ı anlatan bir ağabeyimiz. Ben de bu türlü bir ödül verdim. Bunlar devam etsinler diye, bu cet sporu ve bu kuşak devam etsin diye verdim” dedi.

İLYAS GÖÇMEN: DÜNYADA TEK OLDUĞUMU YENİ ÖĞRENDİM

İlyas Göçmen ise fotoğraf sanatı ismine büyük memnunluk duyduğunu belirterek, “Benim de bu sene sanatımın 65’inci yılı. Bu kadar emek, Kırkpınar’da da 52’nci senem. Dünyada tekmişim, onu da yeni öğrendim. Bir sporu 52 sene takip eden rekortmen olarak geçirmişler lakin benim haberim yok. Bu da büyük onur ve gurur. Ağanın da bunu takdir etmesi, fotoğrafa ve görselliğe hürmet, sevgi beni onurlandırdı. Hoş bir şey” sözlerine yer verdi.

“HOCALARIN HOCASI SERVET MERİÇ İSMİNE ALDIM”

Göçmen, altın kemeri Avrupa şampiyonu güreşçi ve ulusal ekip antrenörü olan kayınpederi Servet Meriç ve eşi Süheyla Göçmen ismine aldığını belirterek, “Kayınpederim eski Avrupa şampiyonu Servet Meriç. Hocaların hocasıdır. Türk ulusal grubunu çalıştıran, Gazanfer Bilgeyi yetiştiren hocadır. Kemerimi onun ismine alıyorum. Bir de bana büyük fedakarlıkları olan eşim Süheyla Göçmen ismine alıyorum. Bu onuru taşımak hoş bir şey, manevi pahası ölçülmez. Burada kemer almak çok sıkıntı bir olay diye konuştu.

Meriç’i Er Meydanında Kırkpınar’ı takip eden foto muhabirleri de tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.