Katledilen Dr. Ekrem Karakaya’nın ismi Konya’da yaşatılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kurban Bayramı’nın birinci gününde memleketi Konya’ya gitti.

Konya Kent Hastanesinde vazifesi başında silahlı hücum sonucu öldürülen Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın vefatı nedeniyle büyük keder duyduklarını açıklayan Bakan Kurum, hastaneye de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kurum, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere geldiği Konya’da, Kent Hastanesi Başhekimi Oğuzhan Günenc’i makamında ziyaret etti, silahlı akın sonucu öldürülen Dr. Karakaya için taziyede bulundu.

“Adını Konya’mızda yaşatacağız”

Merhum Karakaya’ya rahmet dileyen Kurum, şöyle konuştu:

“Ekrem hocamız da hem bu hastanede hem de geçmişte çalıştığı hastanelerde sevilen, yardım etmeyi insanlara en hoş haliyle gösteren kardeşimizdi. İnşallah Ekrem hocamızın ismini Konya’mızda ebediyen yaşatacağız. En uygun alanda Ekrem hocamızın ismini, niyetlerini ve duruşunu yaşatacağız. Buna ait Valiliğimiz sizlerle istişare içerisinde. Rabbim Ekrem hocamızı sevdikleriyle cennetinde buluşturacaktır. Bizler de Konya’ya hizmet eden, emekleri olan Ekrem hocamızın ismini yaşatacağız. Daima birlikte onun anılarını, Konya’mızda yad edeceğiz.”


“Sağlık çalışanlarımız için en uygununu vermenin gayretindeyiz”

Kurum, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, “Doktorlarımız ve sıhhat çalışanlarımız için yapılması gereken her türlü düzenlemeyi, başta Sıhhat Bakanlığı’mız ve Meclis’imiz olmak üzere yaptı, yapmaya da devam edecektir. Hastalarımız ve sıhhat çalışanlarımız için en düzgününü ve hoşunu vermenin çabası içerisindeyiz. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanımızın da Konya Kent Hastanesi ve sizlere hem başsağlığı dileklerini iletiyorum hem de bayramınızı farklı ayrı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hastane çalışanlarıyla bayramlaşan Kurum, daha sonra Dr. Ekrem Karakaya’nın akına uğradığı odasında dua etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.