Japonya’da Covid-19 salgını büyüyor

Japonya’da Covid-19 olayları son günlerde süratle artışa geçti. JR Kyushu olarak da bilinen Kyushu Demiryolları şirketi, Covid-19 enfeksiyonlarının neden olduğu işçi düşüncesi nedeniyle 120 tren seferini iptal edeceğini açıkladı.

Tren kondüktörleri de dahil 38 çalışanın Covid-19’a yakalanması ya da yakın temas kuralları çerçevesinde izolasyona girmesi nedeniyle kelam konusu kararı almaya mecbur kaldıklarını duyuran şirket, Hakata ve Oita ortasındaki 100 sefer ile Hakata ile Nagasaki’yi birbirine bağlayan 20 seferin Çarşamba gününden 5 Ağustos’a kadar yapılamayacağını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, işçi ortasında görülen enfeksiyonların artabileceğine dikkat çekilirken, yolcular daha fazla sayıda seferin iptal edilme ihtimaline karşılık şimdiki bilgileri takip etmeye çağrıldı.

VAKA SAYISI ARTIYOR

Japonya’daki Covid-19 hadise sayısında son 2 haftada artış gözlenmiş, uzmanlar ülkenin 7. virüs dalgasıyla karşı karşıya olduğu ihtarında bulunmuştu. Dün 176 bin 554 enfeksiyon doğrulanan ülkede toplam olay sayısı 11 milyon 389 bin 392’ye yükselirken, 25 kişinin daha ömrünü yitirmesiyle meyyit sayısı da 31 bin 915’e ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.