İmamoğlu Erdoğan’ı çaya davet etti, karşılığı belediyede bekledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Saraçhane Parkı’nda düzenlenen 15 Temmuz aktifliğine MHP önderi Devlet Bahçeli ile birlikte katıldı. Programa davet edilmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, çaya davet ettiği Erdoğan’ı İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binasında bekledi.

Saat 17:00 sıralarında İBB binasına giden İmamoğlu, mitingin yapıldığı Saraçhane Parkı’nı gören odasının bulunduğu kattan evvel belediyenin tedbirlerini ve kurulan taşınabilir hizmet büfeleriyle ilgili bilgi aldı.

‘CUMHURBAŞKANIMIZI AĞIRLAMAKTAN KEYİF DUYARIZ’

Kurmaylarından bilgi alan ve İBB Lideri “Anladığım kadarıyla parkın içinde beşerler var, sokağa taşmadı. ‘Millet burayı bilmez’ diyeceğim lakin gelmişler, uygun. En azından vatandaşımızı ağırlamış olduk, Büyükşehir Belediyesi’nin bahçesinde. Ben, ‘Saraçhane’ deyince önümüze kadar kalabalık gelir sandım. Biz, bekleyelim kelam verdiğimiz üzere. Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan keyif duyarız” dedi. Daha sonra makamına geçen İmamoğlu, aktiflik boyunca Cumhurbaşkanı’nı bekledi.

ANKA’nın haberine nazaran Ekrem İmamoğlu saat 20:00 sıralarında belediye binasından ayrılırken gazetecilere şu açıklamayı yaptı: TAKDİRLERİ BÖYLEYMİŞ, HÜRMET DUYUYORUZ: Açıkçası alışılmış ki bekledim. Dün söyledim. Biz, ayrıyeten miting sürecinde de kimi hizmetlerimiz vardı, onları takip ettik. Dört noktada taşınabilir büfelerimizle vatandaşlarımıza hizmet verdik. Etraf paklığı ve onun üzere süreçleri itinayla arkadaşlarım yönettiler. Yani kusursuz bir alan oluşsun diye. Elbette ki benim hislerim bana bunu söylüyor. Buraya miting kararını alan Cumhurbaşkanı’nın, tıpkı biçimde geçmişte, bugün hizmet etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu belediyeyi ziyaret etmesini -ki belediye en fazla hücuma uğramış noktalardan biri, şehitlerimiz var burada, gazilerimiz var burada- buraya gelmesini dilek ederdim fakat kendi takdirleri böyleymiş, hürmet duyuyoruz.

UMARIM BU LİSAN DÜZELİR: Açıkçası bugünkü konuşma farklı bir lisanla olmalıydı. Bugün Ulusal Birlik Günü. Ancak anladık ki hâlâ bu kürsüler, 15 Temmuz da olsa birileri için Cumhur İttifakı günü. O denli olmaz. Benim ilgilendiğim tarafı bu. Tenkitler olacaktır, ne diyelim? Umarım bu lisan düzelir.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.