Igor Tudor’dan Cengiz Ünder’i çıldırtan karar!

Ligue 1’in üçüncü haftasında Igor Tudor’un çalıştırdığı Marsilya, Nantes’ı 2-1 mağlup etti. Müsabakada Marsilya’nın galibiyet golleri 70. dakikada Mangulu ve 82. dakikada Pallois’ten (K.K.) geldi. 

Marsilya’da Samuel Gigot, 76. dakikada kırmızı kart görürken Igor Tudor’un oyuncu değişikliği kararı ulusal oyuncumuz Cengiz Ünder’i zahmetten çıkardı. 

Müsabakaya Marsilya’nın bir öteki yıldızı Dimitri Payet ile birlikte yedek kulübesinde başlayan Cengiz Ünder, 65. dakikada Alexis Sanchez yerine oyuna dahil oldu. 

Karşılaşmayı 10 kişi götüren Marsilya’da Igor Tudor, 82. dakikada gelen galibiyet golü sonrası 83’te Cengiz Ünder’i oyundan çıkardı.

CENGİZ KARARA ÇOK BOZULDU, TARAFTAR VE EKİP ARKADAŞLARI TESELLİ ETTİ

Igor Tudor’un bu kararına çok sonlanan Cengiz, Hırvat çalıştırıcıya reaksiyon gösterirken ekip arkadaşları ve taraftarlar oyuncuyu alkışlayarak teselli etti. 

18 dakikada sonra oyundan alınmasına öfkelenen Cengiz Ünder’i Marsilya taraftarları ayakta alkışlarken ulusal oyuncumuz da alkışla karşılık verdi. 

DİREKT SOYUNMA ODASINA GİTTİ

Cengiz Ünder, Igor Tudor’un bu kararı sonrası yedek kulübesi yerine direkt soyunma odasına gitti.

Cengiz Ünder, geçtiğimiz dönem Marsilya formasıyla 47 maça çıkarken 13 gol ve 6 asistlik bir performans ortaya koydu. Ulusal futbolcu bu dönem ise 3 maçta toplam 125 dakika mühlet aldı.

GALATASARAY ARGÜMANLARI VAR

Teknik yönetici Igor Tudor’un Cengiz Ünder’i takımda istemediği tarafında çok sayıda haber çıkmıştı. İsmi Galatasaray ile de anılan ulusal futbolcunun mesleğine Avrupa’da devam etmek istediği biliniyor. Son olarak Marsilya’nın Atalanta ile Cengiz Ünder – Ruslan Malinovskiy takası için görüşmeler gerçekleştirdiği ve bu takas transferinin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu istikametinde haberler Fransa ve İtalya basınında çıkmıştı.

(Hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.