Gökçek’ten jelibondan sonra montaj taziye: ‘Danışman yaptı’ dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Lideri Melih Gökçek, toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla gündem oldu. Beşiktaş’ın eski futbolcusu Vincent Aboubakar için yapılan bir görseli gerçek zannederek paylaşana Gökçek, gelen yansılar üzerine paylaşımı sildi.

Gökçek yaptığı paylaşımda, “Somali’den gelip Türk vatandaşı olan, senin ülken ve senin inancın için savaşan Abu Bakeroğlu PKK’ların yaptığı baskında şehit oldu” sözlerini kullandı.

Paylaşıma gelen cevapların akabinde fotoğrafı kaldıran Gökçek, “Özür dilerim danışmanımın yaptığı yanlıştan çabucak haberim oldu ve bu açıklamayı yaptım” diye yazdı.

Gökçek’in paylaşımının akabinde Vincent Aboubakar ismi Twitter’da gündem oldu.

DAHA EVVEL DE ‘YERALTINDA JELİBON BULUNDU’ DEMİŞTİ

Gökçek 28 Haziran’da katıldığı bir canlı yayında da Sözcü müellifi Muratoğlu’nun “Adıyaman’da iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı” kelamlarını gerçek sanarak, “Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne manaya geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun ismi var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş” sözlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.