Getafe taraftarları dönemin en uygun futbolcusu olarak Enes Ünal’ı seçti

La Liga takımlarından Getafe’de forma giyen ulusal futbolcu Enes Ünal, taraftarlar tarafından dönemin en uygun futbolcusu seçildi.

Dönem boyunca attığı 16 golle grubunun ligde kalma maksadına büyük katkıda bulunan, Getafe’nin en golcüsü Enes, “İspanya’daki en yeterli dönemimi geçirdiğim için memnunum” dedi.

“BEN MESSI DEĞİLİM”

Enes, kulübüne verdiği demeçte, ligde kalma gayretinin gerek fizikî gerekse mental olarak epey şiddetli geçtiğini ve Getafe’nin ligde kalmaya layık bir kadro olduğunu kaydetti.

Ben Messi yahut özel bir futbolcu değilim, yalnızca ekipteki bir oyuncudan biriyim ve kadro arkadaşlarım olmadan bu başarıyı elde edemezdim” diyen Enes, misyonunun gol atmak olduğunu, grup arkadaşlarının yardımıyla amacına ulaştığını tabir etti.

Ekipteki herkesin “Enes’in gol atmasını istiyoruz” halindeki kelamlarının kendisini gururlandırdığını lisana getiren ulusal futbolcu, “Bu, kendimi özel hissettiriyor” diye konuştu.

Kulübüyle 30 Haziran 2025’e kadar mukavelesi olan 25 yaşındaki Enes, Getafe’de attığı 16 golle kulüp tarihinde, Roberto Soldado (2009-2010) ile birlikte bir dönemde en fazla gol atan futbolcu oldu.

Enes, geride kalan haftalarda verdiği demeçte, İspanya içinden ve dışından transfer teklifi aldığını lakin hür kalma bedelinin çok yüksek olduğunu söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.