Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı: Çabucak seçim, erken seçim

Gelecek Partisi, erken seçim talebiyle İstanbul Kadıköy’de ‘Geçim için Seçim’ imza kampanyası başlattı. Gelecek Partisi İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği merasime Genel Lider Ahmet Davutoğlu da katılarak konuşma yaptı, kampanyanın birinci imzacısı oldu.

ANKA’nın haberine nazaran Davutoğlu merasimde yaptığı konuşmada ülkede yaşanan problemlere değindi şunları söyledi:

HER KÖŞEDEN FERYATLAR YÜKSELİYOR: Ülkemizin her yerinden, İstanbul’umuzun her köşesinden feryatlar yükseliyor. Son bir buçuk ay içerisinde adım adım ülkemizin farklı köşelerindeydik. Antalya, Mersin, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Diyarbakır, Şırnak, Kars’ı gezdik. Her yerde feryat var. İstanbul’umuzun her ilçesine gidiyoruz birebir feryatları burada da duyuyoruz. Gençlerimiz feryat ediyor ‘geleceğimizi bu aziz ülkede göremiyoruz’ diyerek. Telaş içinde yurt dışına gitme çabasındalar. Bayanlarımız telaş ediyor akşam yavrularının önüne bir kap yemek koyamama telaşı içerisindeler.

HEMEN ERKEN SEÇİM: Millet feryat ederken onlar lüks konaklarında, saraylarında ahkam kesiyor. ‘Porsiyonlarınızı küçültün, eti azaltın’ diye ahkam kesiyorlar. Ankara’da dört maaş, beş maaş alanlar saltanat sürüyor. Bir ülkede o ülkeyi yönetenler halkın vicdanından kopmuşsa, bir ülkede o ülkeyi yönetenler şayet o halkın kederlerini anlamaktan uzak kalmışlarsa, tek yol vardır, çabucak seçim, erken seçim, bir an evvel seçim.

KUR MUHAFAZALI GÜBRE KUR MUHAFAZALI ELEKTRİK, KUR MUHAFAZALI DOĞALGAZ: Çiftçilerimiz zahmet içerisinde, çiftçilerimiz traktörüne mazot koyamazken, toprağına gübreyi eliyle atarken üç, beş rantiyeciye 170 milyarı, bütün faiz kesimine de 500 milyarı aktaranlara buradan sesleniyorum siz kur muhafazalı mevduat (KKM) dediniz biz kur muhafazalı mazot, kur muhafazalı gübre kur muhafazalı elektrik, kur muhafazalı doğalgaz diyoruz. Siz milletin kaynakları üç, beş rantiyeciye, üç, beş müteahhitte aktarırken biz bu kaynakları öğrencilere KHK’larda kalan yurtlarda kalan öğrencilere aktarın diyoruz.

‘GEÇİM İÇİN SEÇİM’ DEMEYE GELİYORUZ: Bu yalnızca bir başlangıç. Bu imza kampanyasını sürdürecek ve yüz binlerce, milyonlarca imzayla Türkiye’de erken seçimin, çabucak seçimin fitilini ateşleyeceğiz. Milletin olduğu yere sandık gelecek inşallah. Sandıktan kaçış yok. Sandık bugün Türkiye’nin en kritik seçimi için milletin huzuruna gelecek. Bu beş kol için seçim meydanlarını inşallah doldurmak üzere imza kampanyasını başlatacağız. Bir adalet, iki demokrasi, üç refah, dört eşitlik, beş siyasi ahlak. Adaleti, demokrasiyi, özgürlükleri, eşitliği, refahı, siyasi ahlakı getirmek üzere birinci imzamızı atacağız. Türkiye’nin her yerinde, İstanbul’un her köşesinde bu imza kampanyasını halkımızın huzuruna getireceğiz ve ‘geçim için seçim’ demeye geliyoruz. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.