ECOChain Nedir? ECOC Ne İşe Yarar?

ECOChain uygulamalı teknolojiyi ve gerçek dünya pazarlarını Blockchain teknolojisinde birbirine bağlayan bir köprü olarak çalışır. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “ECOChain nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

ECOChain nedir? Ne işe yarar?

ECOChain, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlayan, Proof-of-Stake konsensüsünde çalışır. Yürütücü olarak bir Sanal Makine (VM) kullanarak akıllı sözleşmeleri destekleyen, merkeziyetsiz bir genel Blockchain’dir. Ayrıca, Yüksek İşlem Hızı (560 TPS) ve Kısa Blok Oluşturma (32 saniye), tüm işlemler için daha hızlı bir onay sunabilir. ECOChain, uygulamalı teknolojiyi ve gerçek dünya pazarlarını Blockchain teknolojisinde birbirine bağlayan bir köprü olarak çalışır.

Finans piyasasında ve genel olarak Blockchain endüstrisinde hızı belirlemek isteyen ECOC, daha şeffaf ve güvenli bir platformu garanti ediyor. Blockchain entegre ederek ve bilgi asimetrisi sorununu hafifleterek, bilgi daha kullanıcı kontrollü ve sıkı bir şekilde güvenlidir. 2 milyar ECOC kripto para ve 80 milyonun üzerinde dolaşımda bulunan ECOChain, kendisini zincirler arası endüstrinin liderlerinden biri haline getirdi.

ECOC nedir?

Platformun yerel Token’i ECOC’dur. ECOC, daha fazla node konsensüs algoritmasında yer almaya teşvik eder. Ayrıca madencilik karteli olmadığı için Blockchain’i daha merkeziyetsiz hale getiren bir PoS’a dayanmaktadır. Kripto para sahiplerini tam bir düğüm çalıştırmaya motive etmek için özellikle staking gereklidir. Aynı zamanda bir node çalıştırmak, onu merkezden uzaklaştırır ve daha güvenli hale getirir. Bir node çalıştırmanın küçük bir maliyeti vardır.

Nasıl çalışır?

ECOC, Bitcoin ve Ethereum’a dayanmaktadır. Blockchain’in en temel merkeziyetsiz ruhuna bağlı kalarak özellikle PoS konsensüs algoritmasını benimsemektedir. Bu ademi merkeziyetçilik, daha fazla esneklik, güvenilmez/tam izinsiz bir sistem ve düşük bir sistemsel arıza riski sağlar. ECOC güçlü bir performansa sahiptir. Aynı zamanda çeşitli uygulama senaryolarını çözdüğü de kanıtlanmıştır. Üçüncü nesil yüksek performanslı halka açık zincir, uygulama alanında birçok başarıya ulaştı. Kripto para dünyasında daha da fazla ilerleme kaydetmeyi hedefliyor.

ECOChain nedir? ECOC nasıl satın alınır?

ECOChain şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. ECOChain’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Bittrex ve PancakeSwap. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.