Dolar Alan Yandı! İslam Memiş Direnç Düzeyini Verdi… Sert Dalgalanmaya Günler Kaldı

Dolar ve gram altın yükselişler Ağustos ayında da devam ederken gözler Amerika enflasyon datalarına döndü. Her ayın 2. haftasına açıklanan bilgiler sonrası FED kararları şekillenirken Memişi FED liderlerinin 75 baz puan faiz artırımına gideceğini ve dolar ve altın sert dalgalanmaların olacağını belirtti.

DOLARDA DİRENÇ DÜZEYİNİ VERDİ

İslam Memiş, 10 Ağustos Çarşamba öncesi ve sonrasına piyasaların kritik süreçten geçeceğini belirterek döviz ve altın için ihtarlarını yaptı. Altın satmalı mıyım? Dolar ne kadar olacak? üzere sorular merak konusu olurken Memiş, Çarşamba gününden sonra dalgalanmaların yaşanacağını ve yatırımcının bu süreçte dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Borsa İstanbul’da yükseliş devam edeceğini söyleyen Memiş, şu an en çok kazandıran sürecin Borsa olduğunu söz etti. Dolar/TL için 18 lira düzeyinin direnç düzeyi olduğunu belirten Memiş, direnç düzeyinin kırılmasından sonra 18,10 liraya kadar yükseleceğini de kelamlarına ekledi. Ons altın da ise dayanak düzeyinin 1770 dolar olduğunu söyledi.

EUROA/DOLAR PARTİSİNİ ÖNERDİ

FED faiz kararı öncesi piyasalarda fiyatlanmaların başladığını tabir eden Memiş, bu haftanın olukça kritik bir hafta olduğunu elinde dolar ve altın tutanların dikkatli olması gerektiğini ikazında bulundu. 3 ana süreçten bahseden Memiş, Amerika enflasyon dataları, FED faiz kararı nedeniyle piyasaların kendini 75 baz faiz artışına hazırladığını tabir etti. Kendi yol haritasından bahseden Memiş, “Ben ve yol arkadaşlarımda dolar ve altın olmadığı için biz TL’de kalmaya devam ediyoruz. Dolar kurunda 18 düzeyi baraj. Bizim yerine koyacağımızı düzey 17.30. Tam bir yatırım mantığıyla hareket ediyoruz. Uçan kaçan yok” diye konuştu.

ÇARŞAMBA GÜNÜ PİYASALARDA YAZGI GÜNÜ

Döviz yatırımı yapmak isteyenlere Euro/Dolar paritesi öneren Memiş, Euro/Dolar paritesinin ucuz olduğunu belirtti. Altında 1770-1790 aralığını takip edileceğini söyleyen Memiş, Çarşamba günü 1795 dolar düzeyine kadar toparlanma olacağını söyledi. Memiş, kendi ön görüsünün ise aşağı taraflı olduğunu söz etti. Şu an bekleme modunda olduğunu vurgulayan İslam Memiş, “Gram altında aşağıda 1020 var üstte 1040 düzeyi va. Çarşamba günü müspet görünüm devam edecek. Bu hafta piyasaları Çarşamba öncesi ve Çarşamba sonrası. Çarşamba günü piyasalar için yazgı günü. Ben Ağustos’un sonuna kadar TL’de beklemeyi tercih eden bir yatırımcıyım. 1030 lira düzeyinden gram altın almayı asla tercih etmeyen 18 lira düzeyinden dolar almayı asla terci etmeyen bir yatırımcıyım” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.