Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan terörle uğraş bildirisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde ”Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Müsabakası ve Ödül Töreni”nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Milletin meskenine hoşgeldiniz. Külliyelerin temelinde halka hizmet anlayışı vardır. Dün Pakistan Başbakanı buradaydı kendine gezmende yarar var dedim. Bugün Millet Kütüphanesi’ni gezdiler. Dünyada Millet Kütüphanesi’nin eşi gibisi neredeyse yok. Değerli olan birileri ne yapıyor değil birilerinin yaptığını geçebiliyor muyuz? Bu proje için birçok mimar arkadaşıma dünyayı dolaşacaksınız oralardan beğendiğinizi alacaksınız ondan sonra projelendirip küllliyemize milletimizin konutunu yapacağız dedim.

”BATI’NIN AHLAKSIZLIĞINI DEĞİL İLMİNİ ALACAKSIN”

Batı’nın ahlaksızlığını değil ilmini alacaksın ona da kendi mührünü vuracaksın. İstanbul’da da Rami Kışlamızı motamot burası üzere bir kongre merkezinin dışında orayı da kütüphaneye çeviriyoruz. Orası bu bu yıl sonu yahut önümüzdeki yılbaşı bitecek.

”BİRİLERİNİN NEIL ARMSTRONG’U VARSA BİZİM DE AHMET’İMİZ, AYŞE’MİZ VAR”

İnşallah içinizden birileri, bir yahut ikisi uzaya gidecek mi? Gidecek. Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ahmet’imiz Ayşe’miz Fatma’mız var. Altyapısını yaptık, hazırlıklar devam ediyor.

”BU ÜLKEDE BİR DAHA BORALTAN KÖPRÜLERİ OLSUN İSTEMİYORUZ”

Bu ülkede darbe yalnızca siyaset kurumuna, mili iradeye yapılmadı. Darbelerin asıl yıkıcı tesiri eğitim başta olmak üzere gençlerin geleceğini şekillendiren alanlarda görüldü. Mesleksel eğitimin önü kesilerek gençlerimizin geleceği karartıldı. Genç kızlarımızın eğitim hakkı başörtüsü mazereti ile engellenerek ayrımcılık yapıldı. Artık hukuk nutku atanlar geçmişte yapılan ayrımcılığa ses çıkarmamıştır. Boraltan Köprüsü hadisesini bilir misiniz bilmiyorum. Mehmetlerimiz düşman tarafından şehit edildiler. Bu ülkede bir daha Boraltan Köprüleri olsun istemiyoruz. Teröristlerin inlerine girip onları gömmeye devam edeceğiz. Şehitlerimiz var lakin şehitlerimizin on katı on beş katı öldürülen teröristler var.

”BU YILKİ TEKNOFEST SAMSUN’DA”

Bu sene TEKNOFEST’i Samsun’da gerçekleştireceğiz. Geçmişte ülkemizde en büyük dert ders kitaplarıydı. Biz ders kitabı bulamazdık.

”YARDIMCI KAYNAKLAR FİYATSIZ VERİLECEK”

Şu ana kadar yaklaşık 4 milyar kitabı fiyatsız dağıttık. Fiyatsız ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynaklarımızı da öğrencilerimize ulaştıracağız. Sene sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı teslim ediyoruz.

FİYATSIZ YAZ OKULU UYGULAMASI

Bu yıl bilim ve sanat merkezlerinde fiyatsız yaz okulu uygulamasını başlatıyoruz. Anaokulundan yüksek öğretime kadar devletin tüm imkanlarıyla sizin yanınızdayız. Siyasi bağımsızlığımızın sembolü olan ulusal teknoloji atağını sizinle başaracağız. Türkiye bu yıl birinci çeyrekte yüzde 7,3 büyüme kaydetti. İhracatımızın her ay rekor kırıyor olması işte bundan.

TÜRKİYE’NİN ULUSAL UZAY PROGRAMI

Uzay misyonunu küçümseyenlere rastlıyoruz. Biri çıkmış her şey bitti artık sıra uzaya mı geldi diyor. Bunlar uzaya kağıttan uçak bile fırlatamaz. Müracaatlar 23 Haziran akşamına kadar devam edecek. 35 bin kişi sisteme kaydoldu. Biz uzay yarışında olacağız hem de en ön saflarda yer alacağız. O göndereceğimiz evladımız tahminen de bu salonda.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.