Cenk Tosun’dan Weghorst’a övgü!

Beşiktaş’a geri dönen Cenk Tosun, Avusturya kampında BeIN Sports’a açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın yeni transferi Cenk Tosun, ‘evine’ geri döndüğü için çok keyifli olduğunu tabir ederek şöyle konuştu:

“Beşiktaş’tan hiç ayrılmadım, kısa bir tatile çıkmış üzere oldum”

“Yuvama, konutuma, beni Cenk Tosun yapan yere döndüm. Çok memnunum. Kulüpten ayrılmak kolay olmadı. Her şey hoş gidiyordu. Hoca değişimleri ve sakatlıklar beni etkiledi Ben Beşiktaş’tan hiç ayrılmadım. Kısa bir tatile çıkmış üzere oldum. Avrupa’da futbol oynamam hoş bir deneyim oldu.”

“Şenol Güneş Ulusal kadro için çok değerli”

“Hayatımda iki Şenol var, ikisi de çok kıymetli. Babam zati daima benimle. Abi-kardeş üzereyiz. Menajerliğimi de yapıyor. Şenol Güneş de benim uygun ve berbat vaktimde daima gerimde durdu. Talih verdiği periyotta genelde düzgün performanslar gösterdim. Ülkemiz için çok kıymetli bir insan kendisi. A Ulusal Ekip’te gençleştirme durumu var. Her şey değişti. Kolay şeyler değil. İki maç sonra muvaffakiyet bekleyecek bir vakit yok. Ulusal Kadro için vakit tanınmalı. Ben de orada artık gereken ağabeyliği yapacağım. Yeterli yerlere geleceğiz. Son turnuvada uygun sonuçlar aldık. Devam ettirmek istiyoruz.”

“Benfica maçını unutamıyorum”

“Benfica maçını unutamıyorum. Canlı izleyenler bana o durumu anlatırken gözleri doluyor. Devre ortasında maça girmiştim. 3-0 yenik durumdayken, taraftarlarımız bizi alkışladı. 12. adam motive etti. Olağan bir gol atsaydım geri dönüş olmayabilirdim. O denli bir gol attım ki kadro da motive oldu. 5 dakika daha olsa daha farklı olurdu. O maç benim aklımdan hiç çıkmayacak. Unutamadığım maçlardan biri.”

“Hayalim ileride Beşiktaş teknik yöneticisi olmak”

“Futbolu bırakınca elbette planlarım var. Futbolun içinde kalmak istiyorum. İki planım var lakin daha karar veremedim. Hocalıktan devam etmek istiyorum. Ya da daha fazla sportif yönetici biçiminde bir şey olmayı düşünüyorum. Daha uzun müddet futbolu bırakmak istemiyorum. Fakat bırakınca futbolun içinde kalmak istiyorum. Beşiktaş ve A Ulusal Grup’ta oynama hayalim vardı. Bunları başardım. Beşiktaş’ta teknik yöneticilik neden olmasın? İleride deneyim kazandıktan sonra neden hocalık yapmayalım? Çok isterim.”

“Valerien İsmael ağır antrenmanlar yaptırıyor”

“İdmanlar çok ağır ve ağır geçiyor. Almanya’da da kamplar geçirdim, burada da geçirdim. Hocamız çok agresif ve ağır egzersizler yaptırıyor. Lakin kadronun muhtaçlığı var. Sakatlık önleyici de oluyor. Antrenmanda yoruluyorsun lakin dünyanın en hoş hissi üzere geliyor. Hocanın sıkıntı bir sistemi var. Hakikat oynandığın düzgün işler yapabileceğin bir sistem. Çok koşman gerekiyor. İnşallah sakatlıklar vermeyiz. Hazırlık maçlarıyla birlikte hoş geçecek. O denli bakıyoruz.”

“Weghorst hoşuma giden bir forvet, çok güzel işler yapacak”

“Rekabet her vakit olacak. Çok hoş bir şey. Rekabetin olmadığı yerde muvaffakiyet olmaz. Rehavet çöker. Demba Ba, Gomez, Aboubakar üzere isimlerle rekabete girdim. Her sene 10-15 gol attım. Muleka ve Weghorts’un imza atmasına çok sevindim. Ben berbat olunca, onlar, onlar makus olunca ben atacağım. O atacak, bu atacak ve ekibi şampiyon yapacağız. Dünya Kupası ile birlikte fikstür güç olacak. Bence 3 forvetle lige başlamak çok mantıklı şey. Weghorst’u Wolfsburg’da oynarken izliyordum. Gomez gibisi bir forvet. Hoşuma giden bir forvet. Burnley’de külfetli vakitler geçirdi lakin orada oynamak kolay değil. Taktik uymadı tahminen de. Premier Lig bambaşka bir lig. Adapstasyon ve tempo yüksek. Weghorst çok uygun işler yapacak. O denli düşünüyorum.”

“Her vakit aklımda Beşiktaş vardı”

“Başkandan Allah razı olsun. Dediğinin gerisinde durdu. Güç dönemimde bile bana yardımcı oldu. Beşiktaş’ın kapısının açık olduğunu gösterdi. Premier Lig’den geliyorum. Her vakit aklımda Beşiktaş vardı. Ortamızda büyük bir pazarlık olmadı. Pazarlık konusuna girmeyiz. Bu işin uzaması çok farklı şeylerle ilgiliydi. Şu anda keyifli olduğum yerdeyim. Beşiktaş’a geri döndüm. 2014, 2015, 2016’da çok hoş arkadaşlıklar hatta kardeşliğimiz vardı. Çok hoş bir oyuncu kümemiz vardı. Masadan herkes ayrılmaya başladı. Ta ki yalnızca Necip kalana kadar (gülerek). Necip’i de yalnız bırakmak olmaz. Ben de geri döndüm. Umut Meraş, Kartal olsun, birçok arkadaşımız var.”

“23 numarayı giymek istiyorum”

“23 numaralı formayı giymeyi çok istiyorum. Welinton giyiyor şu an o formayı. Welinton’a soracağım bana 23 numaralı formayı verir misin diye. Verirse çok sevinirim. Welinton çok âlâ bir insan. Welinton bana 23 numaralı formayı verirse onu yemeğe götürürüm. Ne isterse yaparım.”

“Atiba’ya hayranım”

“Oğuzhan bu kulübe büyük katkılar verdi bence. Düzgün işler yaptı. Çok büyük bir futbolcu ve yetenek. Onu da sakatlıklar ve öteki şeyler etkiledi. İstediği muvaffakiyetleri elde edemedi. Ancak onun çok düzgün bir kalbi olduğunu düşünüyorum. Hakkında iyisi olsun. Hoş bir yere imza atsın. O benim arkadaşım değil, hayat boyunca bir kardeşim üzere. Zati telefonla da konuşuyoruz. Bağı koparmadık. Muvaffakiyetler diliyorum.

Atiba çok değişik bir adam yahu. Kulüp açıklayınca resme baktım, adam hiç mi değişmez! Tabiri, beden lisanı. Hiç yaşlanmıyor. Bu kadroda olması büyük bir avantaj. Arkadaşım, kaptanım. Ona teşekkür etmek istiyorum. Antrenmanda koşularda bile en önlerde koşuyor. Hırslı, istekli. Ona hayranım.”

“Kaptanlığı severek üstlenmek isterim”

“Ailemi çok seviyorum. Bunu her yerde söylüyorum. Babamın ehemmiyetini herkes biliyor. Buralara geldiysem babam sayesinde geldim. Hem ben hem de ablam için çalıştı. Evlenince eşim ve çocuklarım var. Meskende hayatı bana kolaylaştırıyorlar. Avusturya’dan herkese selam gönderiyorum. Kaptanlık için hoca ile görüşmemiz olmadı. Gaziantep’ten gelen toy bir Cenk Tosun yok. Hocam bana kaptanlığı layık görürse gururla üstlenirim. Kardeşlerim ve arkadaşlarım da beni hürmetle destekliyorlar. Severek o konumu üstlenmek isterim. Fakat hocanın kararı bu. Kaptanlık grubuna dahil olursam, üstüme düşeni yaparım.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.