Bu Hafta Uzak Durmanız Gereken 5 Altcoin Açıklandı!

Kripto piyasası son iki günde dalgalı bir seyir izledi. Fiyatlar düştüğünde yatırımcıların favori kripto paralarını biriktirmek için iyi bir fırsatları olabilir. Ancak tüm kripto varlıklar zamanın her noktasında eşit derecede iyi yatırımları temsil etmez. Analistler bunu göz önünde bulundurarak şu anda yatırım yapmak için uygun olmayan 5 altcoin belirledi.

İlk sırada meme coin’i Pepe (PEPE) geliyor

Kripto piyasasına büyük bir giriş yapmasına rağmen, meme coin’i Pepe’nin (PEPE) büyük popülaritesi, ilk ivmesini korumasına yardımcı olamadı. Traderlar arasında, özellikle yeni meme-coin’leri piyasaya girip hakimiyetini tehdit ettikçe, geleceği hakkında endişelere yol açtı. Nitekim, en son verilere göre, Pepe şu anda 0,0000006775 dolar fiyatından işlem görüyor. Bu da gün içinde %1,47 artışla birlikte önceki hafta boyunca %16’lık bir düşüşü temsil ediyor. Ayrıca altcoin geçen ay %49,35’lik değer kaybı yaşadı.

Pepe 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sıradaki altcoin ApeCoin (APE)

Bir başka kripto sansasyonu, Non-Fungible Token (NFT) ekosistemi Bored Ape Yacht Club’da kullanılan yönetişim ve yardımcı token, ApeCoin (APE), destek seviyesine düştükten ve hakim ayı egemenliği altında orada dirençle karşılaştıktan sonra underdog listesinde PEPE’ye katıldı. En son verilere göre, basın zamanında son 24 saatte %2,16 düşüşle 1,13 dolardan el değiştiriyor. Bu arada altcoin, önceki yedi günde %16 düştü. Ayrıca, aylık grafiğindeki %4373’lük bir düşüş gördü.

APE 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Listeye Gala Games (GALA) ile devam ediyoruz

Aynı zamanda, Web3 oyun geliştirme ve NFT platformu Gala Games’in temel hizmet tokenı olan Gala (GALA), ağdaki artan faaliyete ve Ocak ayında 0,006 dolar yükselişini gören 2023’e patlayıcı bir başlangıç yapmasına rağmen mücadele ediyor. Altcoin, yazı sırasında günlük bazda %1,15 fiyat artışı gördü. Bununla birlikte GALA, haftalık bazda %12,52’lik negatif fiyat değişimine tanık oldu. Ayrıca, son 30 günde %39,20’lik bir kayıp yaşadı. Bu da GALA için zor bir döneme işaret etti.

GALA 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Uzak duracağınız dördüncü altcoin Uniswap (UNI)

Bu arada, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlarının otomatik ticaretini kolaylaştıran popüler protokolün yönetim tokenı Uniswap (UNI), New York Güney Bölgesi’nin Uniswap’e karşı açılan bir toplu davayı reddetmesine rağmen, son yasal sıkıntılar altında yakınlaştırılmış grafiklerde düşüşler biriktirmeye devam ediyor. Bu durum UNI’nin son aylardaki fiyat dalgalanmalarına da yansıdı. Altcoin, son 24 saatlik grafikte %2,56’lık bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte UNI, son yedi günde %3,44’lük bir düşüş gördü. Ayrıca, son bir ayda %31,25’lik daha önemli düşüşlere tanık oldu. UNI, basın zamanında son grafiklere göre şu anda 4,22 dolardan işlem görüyor.

UNI 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sıradaki altcoin Axie Infinity (AXS)

AXS, Axie Infinity ekosisteminin yerel tokenı. Ayrıca, play-to-earn Axie Infinity oyununu çalıştıran merkezi mekanizma. Blockchain analiz platformu IntoTheBlock’tan alınan son bilgilere göre, AXS adreslerinin %100’ünün kırmızı renkte. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yüzden altcoin sorunlarla karşı karşıya. Geçtiğimiz hafta içinde fiyatı yeşile doğru birkaç sıçrama yaptı. Bununla birlikte, bu hafta dalışa geçti. Yine de AXS, basın zamanında, son 24 saat içinde %1,36’lık bir artış gördü. Ancak, grafiklerde gördüğünüz üzere önceki yedi gün içinde %7,98 düşüş yaşadı. Ayrıca AXS, son bir ay içinde %30,81 oranında değer kaybetti.

AXS 7 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx