Bergen’den yeni hasılat rekoru: Muvaffakiyetini yurt dışına taşıdı

Türkiye’de gişe rekorları kıran “Bergen” sineması muvaffakiyetini yurt dışına da taşıdı.

Başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu’nun yer aldığı sinema, Batı Asya ülkelerinde büyük bir muvaffakiyete imza attı.

80’lerin ünlü yıldızı Bergen’in dramatik hayatını bahis alan sinema, Variety’nin haberine nazaran Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Lübnan, Uman ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yüksek bir hasılat elde etti.

YÜKSEK HASILATA ULAŞTI

Mehmet Binay’ın direktörlüğünü, Yıldız Bayazıt ve Sema Kaygusuz’un senaryosunu üstlendiği “Bergen”, 16 Haziran’da vizyona girdiği günden bu yana toplamda 4,8 milyon dolarlık hasılata ulaştı.

BİLET SATIŞLARI ARTTI

Filmin açılış haftasında 15 bin olan bilet satışı, üçüncü haftasında 107 bine yükseldi.

TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU

Film, müzikçi Bergen’in sevdiği adam tarafından yüzüne kezzap atılması ve öldürülmesi bayana şiddete yönelik tartışmaları alevlendirmişti. Variety’nin haberine nazaran, sinema bu ülkelerde benzeri tıpta bir polemiğe yol açmadı.

FİLM SEVERLERİN İLGİSİNİ ÇEKTİ VE TÜM BEKLENTİLERİ AŞTI

Majid Al Futtaim Cinemas’ın genel müdürü Toni El Massih, “Bergen, bölgedeki sinema severlerin ilgisini hakikaten çekti ve tüm beklentileri aştı” tabirlerini kullandı.

TÜRKİYE’DE REKOR KIRDI

Pandemi de güç günlerden geçen sinema salonlarını yine dolduran Bergen, 17 günde 4 milyon 94 bin 43 seyirciyi sinema salanlarına çekti. Box Office Türkiye’de yer alan ‘tüm vakitler seyirci rekorları’ sayfasına nazaran ‘Bergen’, üçüncü hafta sonunda 720 bin 96 kişi tarafından izlendi ve ‘üçüncü hafta sonu performansları’nın baz alındığı listede ‘Recep İvedik 5’e ilişkin rekoru kırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.