AK Partili Çelik: Asıl diktatörlük, ulusal iradeye saygısızlıktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘diktatör’ açıklamasına ait, “CHP idaresinin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’mıza karşı söylenen kelam hakkında net bir hal alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük, ulusal iradeye saygısızlıktır” dedi.

Çelik, örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden birinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı amaç aldığını söyleyerek, “Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Tıpkı vakitte ulusal iradeyi amaç alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur. Ulusal iradeyle arbedeli bu zihniyet, daha evvel de ‘Erken seçimle yahut diğer bir şekilde’ iktidarı devirmekten kelam ederek, demokrasi düşmanı müdahale davetinde bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir” dedi.

‘DEMOKRASİYİ MUHAFAZAYA DEVAM EDECEĞİZ ‘

Demokratik telaffuzun ardında sinsi bir oyun oynandığını argüman eden Çelik, “Gerçek demokrasi imtihanlarında ise daima sınıfta kalıyorlar. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’na ‘diktatör’ demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların lisanıdır. Cumhurbaşkanı’mıza muhalefet lisanıyla değil; Yassıada lisanıyla hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada zihniyeti ile ortasına ara koyamayanlar, Cumhuriyetten, demokrasiden ve ulusal iradeden kelam edemez. Yassıada zihniyetine yaslanarak, kelamda demokrat görünmeye çalışanların bu süreçlere ilkesel değil; keyfi yaklaştıkları ortadadır. CHP idaresinin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’mıza karşı söylenen kelam hakkında net bir tutum alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük, ulusal iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıl dönümünde bir kez daha ilan ediyoruz ki; millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi ulusal iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı müdafaaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.