AK Parti’li Aydemir’den İBB’ye “Şahmeran heykeli” yansısı

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İBB tarafından “Şahmeran 34” projesi kapsamında 34 Şahmeran heykeli yapılacağını, heykellerin kıymetinin 7 milyon lira olduğunu tabir etti.

AK Parti’li Aydemir, “Bu sayı, kaç bin kişinin minimum fiyatına denk. Şahmeran yapmayın, şah-ı merdan olun. Şah-ı merdan, mertliğin tepesi demektir. Mertliğin doruğu de verdiği kelamı tutmayı gerektirir. Bunlar Genel Liderleri başta olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesine aday olduklarında ne kelamlar vermişlerdi, birini bile yapamadılar.” diye konuştu.

İBB’de 3,5 yıldır olağan yürüyen bir sürecin yaşanmadığını savunan Aydemir, “Bunlarda bu türlü bir maharet, birikim yok. Vatandaşlarımız İstanbul’u artık yakından görüyorlar, ‘Bunlar Türkiye’de idareye gelse tıpkı hal Türkiye için de geçerli olur.’ diye kaygı ediyorlar ve defans uyguluyorlar. İnsanlarımız sağduyu sahibi, bunları görüyor, biliyorlar. Bunların 3,5 yıldır bir yapıtı yok. ‘7 milyon liraya heykel yapmak’, işleri bu. Allah bu milleti bunlardan korusun.” değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.