AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Hulki Cevizoğlu Kimdir, Nereli? Hulki Cevizoğlu’nun Eğitimi ve Kariyeri

Gazeteci, yazar ve televizyon programcısı olarak bilinen ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olan Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun hayatı merak ediliyor. Aslen Giresunlu olan Mustafa Hulki Cevizoğlu, Ceviz Kabuğu isimli programıyla tanınır ve bu programda birçok ödül almıştır. Peki Mustafa Hulki Cevizoğlu kimdir, nereli? Mustafa Hulki Cevizoğlu kaç yaşında, eğitimi ne?

İşte Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun hayatı hakkında merak edilenler…

Mustafa Hulki Cevizoğlu Kimdir?

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 1 Mayıs 1958 tarihinde Giresun’da doğmuş gazeteci, yazar ve televizyon programcısıdır. Kökenleri Giresun’un Tirebolu ilçesine dayanan Mustafa Hulki Cevizoğlu, kendisi ile özdeşleşen Ceviz Kabuğu programıyla tanınmış ve sayısız ödüle layık görülmüştür.

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Eğitimi

1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi bölümünü bitirmiştir. Daha sonra İşletmecilik bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Mustafa Hulki Cevizoğlu, Maltepe Üniversitesi’nde Sosyoloji doktorasını 2019 yılında tamamlamıştır.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Kariyeri

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 1981 yılında kariyerine başlamış ve 8 yıl boyunca Hürriyet’te çalışmıştır. 1994’te Ceviz Kabuğu programına başlamıştır. Yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cevizoğlu, Başkent Üniversitesinde de dersler vermiştir.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Siyasi Kariyeri

2007 seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den aday olan Cevizoğlu seçilememiştir. 2009’da Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Kurucu Genel Başkanı olmuş ancak görevini yalnızca 39 gün sürdürmüştür.

2011 seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den bağımsız aday olmuştur. Haziran 2015 seçimlerinde Vatan Partisi’nden İzmir 1. Bölge’den aday olan Cevizoğlu, Mayıs 2023 genel seçimlerinde AK Parti  İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı gösterilmiştir.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Özel Hayatı

Hulki Cevizoğlu evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir