Acun Ilıcalı: Kendimi Fenerbahçe’ye borçlu hissediyorum

Fenerbahçe’de yeni dönem öncesi gerçekleştirilen 2022-23 dönemi forma lansmanında Fenerbahçeliliğiyle bilinen Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı açıklamalarda bulundu.

Ilıcalı, “Fenerbahçe topluluğu bence kalitesini, gücünü, güç günleri yaşarken kenetlenmesiyle her vakit göstermiştir. Fenerbahçeli olduğum için çok memnunum. Dünyada, az kenetlenmeler görülmüştür bu kadar hücum karşısında. Bu açıdan Fenerbahçeli olduğum için gurur duyuyorum. Her vakit söylüyorum küçüklüğümde, memnun olduğum birçok olayın gerisinde Fenerbahçe galibiyetleri var. Borçlu hissediyorum kendimi, beni bu kadar keyifli eden bir grubu ve bir camiayı elimden geldiğinde destekleyeceğim” dedi.

“SON VAKİTLERİN EN GÜÇLÜ GRUPLARINDAN BİRİSİYİZ”

Fenerbahçe’den bu dönem ile ilgili beklentileri sorulan Acun Ilıcalı, “Sezon maçları heyecanlı ve hoş olur. Herkes dört gözle maçları bekler. Fakat şampiyonluğa oynayan 5-6 kadro var. Biri memnun oluyor, öbürleri üzülüyor. Maalesef durum bu. Futbolun o açıdan biraz o sorunu var. Futbolda maalesef bir koltuk var, biri o koltuğa oturacak. Lakin bu yılki kadro ve teknik yönetici, son vakitlerin en güçlü takımlarından birisiyiz. Teknik yöneticimize güveniyoruz, bir dünya markası. Bu yılki hocamız bize ümit verdi” biçiminde konuştu.

Hull City başkanlığı için de konuşan Acun Ilıcalı, “Bu işler çok güç, Ali Lideri daha güzel anlıyorum. Bütün sorumluluğun sende olması, bütün topluluğun gözlerinin sende olması değerli bir sorumluluk. Birçok parametre var, onları çözmemiz lazım. O yüzden ben hem Fenerbahçe’nin hem de Türkiye’nin yurt dışında Türkiye’nin temsilcisi olmak istiyorum. Başarılı olmak için elimden geleni yapacağım” kelamlarını kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.