Abdullah Avcı: Son günlerde yaratılan yapay gündemde takviye oldular

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, 2-1 kazandıkları Kızılyıldız müsabakasının akabinde açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi 2. haftasında alanında Kızılyıldız’ı 2-1 yenen Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Bugün bir kıvılcıma gereksinimi vardı. Bunu yakaladık diye düşünüyorum.” dedi.

Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, son 2 maçta oyun manasında eksikleriyle alakalı çalışmalar yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“OYUNUN BÜYÜK KISMINI HAKİKAT OYNADIK”

“Maç öncesi teknik olarak eksikler üzerinden hem tahlilde hem pratikte çalışmalarla geri bildirim toplantısı yaptık. Rakibin de bazen 5’li karşılamasında da 4’lü karşılamasına da çalıştık, hazırlık yaptık. Oyuna rakip 5’li başladı. Bilhassa son 2 maçta çıkardığımız tahlillerde beklerimizin istikrarlı kompakt kalmasına sağladık. Topa sahip olarak rakibe baskı yaparak geçişte topun gerisine geçerek merkeze kenara yönlendirerek oyunun büyük kısmını gerçek oynadık. Rakibin 10 kişi kalmasından sonra topa biraz daha fazla sahip olduk. Son 11-10 kısımda bize yakışmayacak bir gol oldu. Maç 11-10, 11-9 da olsa, 3-0, 4-0 olsa futbol anı he anı gerçek oynamanız gerekiyor. Zira oyun sizi cezalandırıyor.”

“YARATILAN YAPAY GÜNDEMDE…”

Geçen yıldan şampiyon olan kadro olduklarını fakat 5 sakat, 4 de gruptan ayrılan oyuncularının bulunduğunu lisana getiren Avcı, şunları söyledi:

“Şampiyon ekibe gelen oyuncuların duygusu oluyor, kendini ispat ederek bir an evvel gruba katkı sağlamak istiyorlar. Hislerin karıştığı bilhassa son 2 haftada kopmalar yaşadık. Son kısım hariç oyunun genelinden çok mutluyum. Bugün Avrupa Ligi’nde tekrar varlığımızı hissettirdik. Her kulvarda yarışmak istiyoruz. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Taraftara da bugün bir teşekkür ediyoruz. Bilhassa son vakitlerde yaratılan yapay gündemde bana grubuma gruba takviye oldular. Taraftarlarla bağımız çok güçlü. Bu kentin gücü var, bunu müspet tarafta kullanalım. 3 gün sonra ağır tempoda 12. maçımıza çıkacağız. Taraftarlar takviye olsun kazanıp ulusal kadro ortasına nefes alarak girmek istiyoruz.”

“BİR KIVILCIMA GEREKSİNİM VARDI”

Bordo-mavili oyuncular ile kaybedilen iki maçtan sonra zihinsel ve irtibat olarak birebir grubuyla birlikte görüşmeler yaptıklarını anlatan Avcı, “Takımın potansiyeli var. Bugün bir kıvılcıma gereksinimi vardı. Bunu yakaladık diye düşünüyorum.” dedi.

Avcı, ekipteki sakatlıklarla ilgili bilgi vererek, “Yusuf Yazıcı, pazar günü bizimle olmayacak. ‘Risk almayalım’ dedik. Önümüzdeki hafta prestijiyle ekiple çalışmalara başlayacak. Larsen’in ise daha iç yan bağında sorun vardı. Abdülkadir Ömür’ün mide sorunu oldu.” dedi.

Karşılaşmada 1 gol atan, 1 asist yapan Trezeguet’in potansiyeli olan bir futbolcu olduğunu belirten Avcı, bugün varlığını hissettirdiğini kaydetti.

(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.