2022 Mevlid Kandili ne vakit? Mevlid Kandilinin ehemmiyeti nedir?

Mevlid Kandili her yıl müslümanlar tarafından kutlanan ve İslam dünyasında çok büyük bir değere sahip bir gündür.Müslümanlar bu günü ibadetler ve dualar ederek geçirmektedir.

Son günlerde 2022 yılında Mevlid Kandili ne vakte denk geliyor sorusu gündeme gelmeye başladı. Pekala 2022 Mevlid kandili ne vakit ve Mevlid kandilinin ehemmiyeti nedir? İşte merak edilenler..

Mevlid kandili ne vakit?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime nazaran dini günler belirlenmektedir.Bu sene en çok merak edilen dini günler ortasında yer alan Mevlid Kandilinin ne vakit idrak edileceği aşikâr oldu.2022 Mevlid Kandili 7 Ekim Cuma gününe denk gelmektedir.

Mevlid Kandilinin önemi

Mevlid, söz manası olarak; doğum vakti, doğulan yer ve vakit manasına gelmektedir.Mevlid Kandilinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya gelişini kutlarız.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in doğduğu geceye Mevlid gecesi denmektedir. Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifi sebebiyle rebiyülevvel ayının 12’nci günü idrak edilen Mevlid kandili, islam alemi için değerli günler ortasında yer almaktadır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.