2 genç gardiyanı öldüren mahkum idam edildi! Bakın son sözleri ne oldu

Yetkililer, 42 yaşındaki Michael Tisius’un Bonne Terre’deki eyalet hapishanesinde ölümcül bir pentobarbital enjeksiyonu aldığını ve saat 18:10’da öldüğünü açıkladı.

22 Haziran 2000’de gardiyan Leon Egley ve Jason Acton’ın Randolph İlçe Hapishanesinde öldürülmesinden hüküm giydi. Son bir yazılı açıklamada Tisius, “Daha iyi bir adam olmak için” çok çabaladığını ve işlediği suçlardan dolayı pişmanlık duyduğunu söyledi. Michael Tisius “Üzgünüm. Ve sonuna geldiğim için değil. Gerçekten üzgün olduğum için.”

Tisius’un avukatları, ABD Yüksek Mahkemesini temyizlerde, bir hüküm duruşmasındaki jüri üyesinin okuma yazma bilmediğini ve Missouri yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek infazı durdurmayı talep etti. Mahkeme Salı öğleden sonra bu talebi reddetti. Yüksek Mahkeme daha önce başka bir iddiayı, cinayetler sırasında henüz 19 yaşında olduğu için Tisius’un bağışlanması gerektiği reddetmişti.

2005 tarihli bir Yüksek Mahkeme kararı, suçları işlendiğinde 18 yaşın altındakilerin infaz edilmesini yasaklıyor, ancak Tisius’un avukatları, cinayetler işlendiğinde 19 yaşında bile olmayan Tisius’un cezasının şartlı tahliye olmadan ömür boyu hapse çevrilmesi gerektiğini savunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx